Pijany mężczyzna potrącił 22-latka, który próbował go zatrzymać
Źródło: Materiały Policyjne

Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Stycznia 2021

Pijany kierowca w wigilijny wieczór potrącił 22-latka, który próbował uniemożliwić mu kontynuowanie jazdy. Młody mężczyzna leży obecnie w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Rodzice apelują o pomoc - 22-latek już po dwóch operacjach i koniecznie będzie musiał zostać poddany rehabilitacji.

Zacznijmy od początku. W wigilijny wieczór 22-letni Kuba, po kolacji u jego rodziców, jechał samochodem ze swoją dziewczyną. W pewnym momencie zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę, który jechał zygzakiem i bez włączonych świateł. Gdy kierowca wjechał na stację benzynową na ul. Hrubieszowskiej w Szczecinie, 22-latek zainterweniował.

Nasz syn chciał powstrzymać kierowcę, aby w tym stanie nie zrobił nikomu krzywdy, i sam został jego ofiarą. Otworzył jego drzwi, a wtedy sprawca z premedytacją ruszył do tyłu, taranując Kubę drzwiami” - relacjonują rodzice 22-letniego Kuby.

Pijany kierowca próbował uciekać. Potrącił 22-latka

Obrażenia okazały się bardzo poważne. Młody mężczyzna leży obecnie w szpitalu na oddziale intensywnej terapii i utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej. Kuba ma pękniętą czaszkę, złamany obojczyk, połamane żebra - jedno z nich przebiło mu płuco.

Najbliżsi bohaterskiego 22-latka zbierają pieniądze na jego rehabilitację.

Policjanci zatrzymali kierującą, która jechała bez świateł. Tego się nie spodziewalPolicjanci zatrzymali kierującą, która jechała bez świateł. Tego się nie spodziewalCzytaj dalej

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Zobacz także: Poprosił policjantów o podwózkę, choć był poszukiwany. Zawieźli go na komisariat

Pijany kierowca został zatrzymany - jego ofiara wciąż przebywa w szpitalu

Kuba jest już po dwóch operacjach. Przeszedł trepanację czaszki i składanie kości twarzoczaszki. W ciągu pierwszych godzin ratownicy oceniali szanse Kuby na przeżycie na 15 procent. Obecnie jego stan jest stabilny, jednak konkretną diagnozę i skalę obrażeń będzie można ocenić dopiero po wybudzeniu go ze śpiączki farmakologicznej. Pewnym jest jednak, że Kuba będzie wymagał rehabilitacji.

Szukamy najlepszej opieki, aby nasz bohater mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia. Dziś wszyscy modlimy się, aby stało się to jak najszybciej. Dlatego postanowiliśmy otworzyć zbiórkę dla Kuby. Każda wpłata, nawet ta symboliczna przybliża nas do osiągnięcia celu. Każde dobre słowo, modlitwa o naszego syna jest dla nas ogromnym wsparciem. Już dziś możemy podziękować lekarzom, chirurgom, pielęgniarkom i całemu zespołowi za opiekę. Teraz szukamy rehabilitantów i środków. Trzymajcie za niego kciuki” - piszą rodzice 22-latka.

Zbiórka środków na rehabilitację Kuby odbywa się na portalu pomagam.pl.

Sprawca wypadku został zatrzymany i trafił na trzy miesiące do aresztu. Postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowanie ciężkiego i długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł