Pijany kierowca potrącił kobietę na pasach. Nieoficjalne źródła podają, że to lokalny rany PiS
Źródło: Materiały Policyjne

Pijany kierowca potrącił kobietę na pasach. Nieoficjalne źródła podają - to radny PiS

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Grudnia 2020

Pijany kierowca potrącił 83-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło w niedzielę 20 grudnia w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł Onet, sprawcą wypadku jest miejscowy radny PiS.

47-letni kierowca został w niedzielę wieczorem w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) zatrzymany po tym, jak na przejściu dla pieszych potrącił starszą kobietę. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Według nieoficjalnych doniesień medialnych sprawcą wypadku jest miejscowy radny PiS.

Do zdarzenia, doszło w niedzielę wieczorem (20 grudnia), ok. godz. 19 na przejściu dla pieszych przy ul. Konarskiego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie).

Pijany kierowca potrącił pieszą. Nieoficjalnie: to radny PiS

Według ustaleń miejscowej policji kierujący Toyotą 47-latek potrącił idącą przez przejście dla pieszych 83-latkę. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie okazało się, że odniosła jedynie lekkie obrażenia i została zwolniona do domu.

Okazało się, że kierowca samochody był pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,52 promila alkoholu w jego organizmie, natomiast drugie 0,48 promila. Mężczyźnie pobrano krew do badań.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Kobieta odniosła jedynie lekkie obrażenia

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal Onetu.pl sprawca wypadku to miejscowy radny z ramienia PiS. Jego tożsamość nie została podana do wiadomości publicznej, nie potwierdzają tych doniesień również śledczy.

- Prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie. Mogę tylko potwierdzić, że temu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy - powiedział dziennikarzom asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej

Do potrącenia pieszej doszło również w Zielonej Górze. Dramatycznie wyglądające zdarzenie zarejestrowała jedna z kamer zainstalowana przy ulicy Sienkiewicza. Kobieta została potrącona przez rozpędzone Audi. To kolejne potrącenie pieszego w ostatnim czasie.

Przerażający wypadek zarejestrowała kamera zamontowana przy ulicy Sienkiewicza w Zielonej Górze. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia.

47-letnia kobieta, będąca już na środku drogi, została z impetem uderzona przez rozpędzone Audi. Samochód prowadzony przez 41-latka uderzył w pieszą z taką siłą, że ta została odrzucona o kilkadziesiąt metrów.

Chwilę po tym okropnie wyglądającym wypadku na pomoc kobiecie ruszają świadkowie zdarzenia. Całe szczęście, że jednym z nich był ratownik medyczny, który znajdował się w okolicy. To on, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, udzielał pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł