Pijany policjant zasnął za kółkiem
Źródło: Policja.pl

Pijany policjant zasnął za kierownicą na skrzyżowaniu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Września 2020

Pijany policjant został zawieszony w obowiązkach. Będąc po służbie, został zatrzymany w związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł, gdy zasnął za kierownicą na skrzyżowaniu.

Dwa lata pozbawienia wolności grożą funkcjonariuszowi, który 20 września zasnął za kierownicą, stojąc skrzyżowaniu. Do zdarzenia doszło na gdańskim Chełmie.

Funkcjonariusz gdańskiej komendy usłyszał zarzuty. Służby o nieodpowiedzialnym policjancie poinformował inny kierowca. Zgłaszający początkowo sądził, że policjant zasłabł. Gdy podszedł bliżej, poczuł jednak silną woń alkoholu.

Pijany policjant zasnął za kółkiem. Usłyszał zarzuty.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pijany policjant pożegna się z praca.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano na gdańskim Chełmie.

- Inny kierowca zauważył na skrzyżowaniu stojący samochód, w którym kierowca miał głowę opartą na kierownicy. Początkowo myślał, że kierujący zasłabł - przekazała Wawryniuk.

Dopiero później okazało się, że kierowca samochodu, zawodowo funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, jest pijany i zasnął w samochodzie stojącym na skrzyżowaniu.
Przybyły na miejsce służby wykonały badanie alkomatem, który wykazał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna był poza służbą.

W poniedziałek 21 września funkcjonariusz KMP w Gdańsku usłyszał zarzuty oraz został zawieszony w obowiązkach i objęty policyjnym dozorem.

Następny artykuł