Pijany mężczyzna wiózł piątkę dzieci
Źródło: TOMASZ RADZIK/East News

Pijany kierowca wiózł... piątkę dzieci. Grozi mu do 5 lat więzienia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Grudnia 2020

Pijany kierowca wpadł na gorącym uczynku. Jakby tego było mało - wiózł autem piątkę swoich dzieci. Jego auto nie było przystosowane do przewożenia tak dużej liczby osób, a same dzieci jechały bez wymaganych fotelików i zapiętych pasów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności za narażenie ich.

Ciężko znaleźć jakiekolwiek uzasadnienie dla zachowania 46-latka, który został zatrzymany przez policjantów z Łomży. Mężczyzna wiózł piątkę dzieci bez wymaganych fotelików i zapiętych pasów.

Jakby tego było mało, zatrzymano go, bo przekroczył dozwoloną prędkość, a badanie alkomatem wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijany kierowca naraził życie własnych dzieci

Kierowcę zatrzymano do kontroli w jednej ze wsi w podłomżyńskiej gminie Przytuły, gdzie o ponad 20 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość.

Jak poinformował w poniedziałek zespół prasowy podlaskiej policji, funkcjonariusze w czasie rozmowy z 46-latkiem wyraźnie wyczuli od niego woń alkoholu, w związku z tym postanowili sprawdzić jego trzeźwość alkomatem. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

- W trakcie rozmowy z 46-latkiem mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna w tym stanie przewoził piątkę dzieci, z których najmłodsze miało 4 lata. Oprócz tego, że samochód nie był przystosowany do przewożenia takiej ilości pasażerów, to dzieci podróżowały bez fotelików i zapiętych pasów bezpieczeństwa - podaje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.

Pijany kierowca odpowie przed sądem

W aucie mężczyzna wiózł piątkę dzieci, najmłodsze z nich miało cztery lata. Oprócz tego, że samochód nie był przystosowany do przewożenia takiej liczby pasażerów, to dzieci podróżowały bez fotelików i zapiętych pasów bezpieczeństwa - podała podlaska policja.

Oprócz jazdy pod wpływem alkoholu kierowca odpowie też za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia, pomimo ciążącego na nim obowiązku opieki nad nimi. Mężczyźnie grozi za to do 5 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł