Pijany mężczyzna zabrał auto partnerce
Źródło: Materiały Policyjne

„Pożyczył” auto od partnerki. Zakończył przejażdżkę na drzewie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Stycznia 2021

Pijany 22-latek bez wiedzy i zgody swojej partnerki zabrał jej Peugeota na przejażdżkę. Niedługo później rozbił pojazd na przydrożnym drzewie. O zdarzeniu poinformowała policję partnerka mężczyzny, która szkody powstałe wskutek rozbicia auta wyceniła na 5 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 22-latka z powiatu kłodzkiego, który po kryjomu zabrał auto partnerki i wybrał się na przejażdżkę. Ponieważ mężczyzna był pijany, jazdę zakończył na przydrożnym drzewie.

Komisariacie Policji w Bystrzycy Kłodzkiej przyjął zgłoszenie od 22-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego, która poinformowała funkcjonariuszy, że jej partner zabrał należące do niej auto, a następnie porzucił je uszkodzone w jednej z pobliskich miejscowości.

Pijany mężczyzna rozbił Peugeota na przydrożnym drzewie

Kobieta wyceniła straty wynikające z uszkodzenia Peugeota 406 Coupé na kwotę 5 tysięcy złotych - zdaniem policjantów mocno zaniżyła wartość szkody.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań zatrzymali 22-latka, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil w jego organizmie.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pijany mężczyzna zabrał auto partnerce

Pijany mężczyzna wkrótce poniesie konsekwencje popełnionych wykroczeń.

Ponadto okazało się, że zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania.

22-latek po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2 lata więzienia.

Mężczyzna poniesie również konsekwencje prawne zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia oraz porzucenia go w stanie uszkodzonym.

Za te czyny grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł