Pijany kierowca chciał przekupić policjantów
Źródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Pijany kierowca zaoferował policjantom solidną łapówkę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Grudnia 2020

Pijany kierowca postanowił zaproponować policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności. Kwota była kusząca, ale nie przekonała funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedzałek wieczorem (1 grudnia). Mieszkaniec Konstantynowa został dostrzeżony przez policjantów patrolujących ulicę. Mężczyzna jechał Hyundaiem i przykuł uwagę funkcjonariuszy, gdy z piskiem opon przejechał obok oznakowanego radiowozu.

Pijany kierowca nie zatrzymał się mimo znaku STOP.​

„Kierowca kontynuował brawurową jazdę, stwarzając zagrażanie w ruchu drogowym. Kiedy policjanci zatrzymali kierującego, okazało się, czym spowodowane było jego zachowanie. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało w organizmie 29-latka blisko 1,8 promila alkoholu. Mieszkaniec Konstantynowa miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami” - wyjaśniła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach podkom. Ilona Sidorko.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pijany kierowca zaproponował łapówkę

To jednak nie był jednak koniec wykroczeń zatrzymanego mężczyzny. Kiedy zorientował się, że może ponieść odpowiedzialność karną za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, zaproponował policjantom po 1000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności.
W efekcie 29-latek trafił do policyjnego aresztu, a wkrótce poniesie odpowiedzialność za jazdę pod wpływem alkoholu, jazdę bez uprawnień do kierowania oraz za próbę wręczenia łapówki. Za te czyny grozi do 10 lat więzienia.

Jak wynika z danych Policji, w 2018 roku miało miejsce aż 1050 wypadków, do których doprowadzili pijani kierowcy samochodów osobowych. W wypadkach tych zginęło aż 161 osób, a 1381 zostało rannych.

Najczęstszymi sprawcami wypadków po alkoholu są osoby w wieku 25-39 lat. Najwięcej zdarzeń drogowych, w których biorą udział nietrzeźwi kierowcy, ma miejsce w godzinach 16-22. Statystycznie najczęściej do wypadków dochodzi w sobotę i niedzielę.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł