Pijana kobieta za kierownicą
Źródło: Materiały Policyjne

Warszawa. Zabrakło jej mleka do kawy. Wypiła 0,7 i pojechała rano do sklepu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Grudnia 2020

Pijana kobieta została zatrzymana w poniedziałek rano na warszawskim Mokotowie. 31-latka pojechała po mleko do porannej kawy. Jej auto było kompletnie poobijane, choć sama twierdziła, że nie brała udziału w żadnej kolizji

W ręce stołecznych policjantów wpadła 31-latka, która kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. Kobieta rozbiła auto w okolicy ronda Unii Europejskiej (okolice Galerii Mokotów). Jej tłumaczenie było zaskakujące.

W poniedziałek 30 listopada podkom. Robert Koniuszy ze stołecznej policji poinformował o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło kilka minut przed godziną 8:00 rano w Mokotów w Warszawie. Służby zauważyły rozbite auto marki BMW, z urwanym zderzakiem, które zjeżdżało w ulicę Rzymowskiego.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Pijana kobieta zatrzymana w drodze do sklepu

„Samochód wyglądał, jakby brał udział w kolizji, a po sposobie jazdy można było się domyślić, że kierowca jest nietrzeźwy. Pojazd poruszał się zygzakiem, lewym pasem ruchu blisko krawędzi” – podaje podkom. Robert Koniuszy.
Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letnia kobieta, od której czuć było procenty.

„Woń alkoholu z jej usta wyczuwalna była z daleka. Samochód miał uszkodzony zderzak. Z lewej strony widoczne były świeże otarcia lakieru. Z prawej strony spory fragment elementu był oderwany i ciągnął się za autem” – dodają policjanci.

Pijana kobieta za kierownicą

Pijana kobieta twierdziła, że w nic nie uderzyła

31-latka powiedziała funkcjonariuszom, że dzień wcześniej wypiła 0,7 wódki, natomiast po godzinie 7 rano wyszła z mieszkania, aby pojechać do galerii handlowej i kupić mleko do kawy. Kobieta zaprzeczała, żeby brała udział w jakimkolwiek zdarzeniu drogowym.

Badanie alkotestem wykazało w organizmie 31-latki blisko 2 promile alkoholu. Zatrzymano prawo jazdy kobiety i dowód rejestracyjny auta, a 31-latka trafiła na komisariat, gdzie usłyszała już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Grozi jej teraz do 2 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł