Dystrybutor paliwa
Źródło: Moto Interia

Rekordy na polskich stacjach. Tegoroczna majówka będzie najtańsza od lat

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Maja 2020

Pandemia wirusa COVID-19 skutecznie wpłynęła na ceny paliw na polskich stacjach. Według analityków ceny paliw spadną poniżej 4 złotych. Oznacza to bardzo dobre wiadomości dla wszystkich wybierających się w drogę. Warto podkreślić to nie koniec niskich cen!

Tegoroczne ceny paliw niższe nawet o 25%. To nie koniec spadku cen

W tym roku każdy majówkowicz wybierający się na wypoczynek znacząco zaoszczędzi na paliwie niż w latach poprzednich. Ceny widoczne na polskich stacjach są nieporównywalnie niższe niż w analogicznym okresie 2019 roku. Wynika to głównie z panującej epidemii oraz spadków cen ropy.

Maj przywitał się z kierowcami bardzo serdecznie. Klasyczna 95, kusi swoją ceną na poziomie 3,77-3,95 za litr. Diesel waha się między 3,89 a 4,03 za litr. Za litr LPG będziemy zmuszeni zapłacić od 1,70 do 1,75. Jak widać, kierowcy nie będą narzekać.

Wymijał czekające samochody i z impetem wjechał TIR-em pod pociąg. Kilkanaście osób trafiło do szpitalaWymijał czekające samochody i z impetem wjechał TIR-em pod pociąg. Kilkanaście osób trafiło do szpitalaCzytaj dalej

Według ekspertów ceny mają systematycznie spadać. W maju powinniśmy być świadkami kolejnych rekordowo niskich cen. Analitycy nie podają, kiedy sytuacja miałaby wrócić do normy.

Zobacz także:

1. Czy kontrola policji może być nagrywana. Odpowiedź nie jest jednoznaczna

2. Rząd obraduje nad "elektroniczną obrożą dla kierowców" - Co nam grozi?

3. Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz

Następny artykuł