Maseczka
Źródło: Spiders Web

Wysoki mandat za brak maseczki w samochodzie nadal aktualny. Kierowcy muszą uważać na jeden szczegół

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Maja 2020

Rząd powoli luzuje obostrzenia związanych z pandemią koronawirusa. Według nowych ustaleń nieobowiązkowe jest zakrywanie nosa oraz ust w otwartej przestrzeni publicznej. Kierowcy nieprzestrzegający przepisów bądź rozumiejący je w zły sposób mogą narazić się na srogi mandat

Od soboty 30 maja obowiązuje nowy pakiet luzowania obostrzeń. Co czeka kierowców?

W sobotę 30 maja będą obowiązywać nowe łagodniejsze rozporządzenia wprowadzone przez polski rząd. Wraz z nimi w życie wejdą nowe ustalenia i przepisy. Moc prawną zachowuje obowiązek zachowania 2-metrowego odstępu. Jeżeli ulica jest zatłoczona, to musimy założyć maseczkę. W przestrzeni otwartej wymóg ten nie obowiązuje.

Obowiązek zakładania maseczki obowiązuje w przestrzeni zamkniętej. Dotyczy to kościołów, sklepów czy urzędów. Jednak nie możemy zapomnieć o środkach komunikacji i prywatnych samochodach czy też w taksówkach.

Jeżeli przemieszczamy się samochodem wraz z osobami mieszkającym w tym samym domu, obowiązek również nie obwiązuje. Podróżując z osobami obcymi – czyli wszystkimi innymi – wszyscy muszą mieć zakryty nos oraz usta.

Wideo - Koszmarny wypadek przy 180 km/h. Kobieta straciła panowanie nad swoim motocyklemWideo - Koszmarny wypadek przy 180 km/h. Kobieta straciła panowanie nad swoim motocyklemCzytaj dalej

Za brak maseczki podczas podróży z obcymi osobami nadal obowiązuje wysoki mandat w wysokości 500 złotych. Kara może być znacznie większa, oczywiście, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wówczas mandat administracyjny może wynieść od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.

Zobacz także:

1. Strzelanina około 100 osób. Doszło do regularnej bitwy pomiędzy przewoźnikami

2. Wideo - Kierowca gonił swój samochód na drodze ekspresowej. Prawie doszło do tragedii

3. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW

Następny artykuł