Stacja Paliw
Źródło: zdrogi.pl

Paliwo na polskich stacjach poszło ostro w górę. Ceny poniżej 4 złotych przeszły do historii

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Maja 2020

Pandemia koronawirusa Covid-19 znacząco wpłynęła na funkcjonowanie wielu branży. Kryzys znacząco dotknął również branżę paliwową. Po długim okresie przestoju i niskich cen sytuacja powoli się stabilizuje, a wraz z nią wracają stare ceny. W następnym tygodniu cena PB95 poniżej 4 złotych będzie prawdziwym rarytasem

Ceny paliw wracają do normy. Kierowcy wracają do szarej rzeczywistości

Polscy kierowcy muszą się przygotować na to, że ceny paliw będą powoli wracać do normy. Pomimo faktu, że ceny w rafineriach ciągle nieznacznie spadają, to mimo wszystko użytkownicy dróg nie odczują tego w żaden sposób. Wraz ze wzrostem ruchu drogowego, ceny paliw idą w górę. Według analityków następny tydzień oznacza następne wzrosty cen.


Za klasyczną 95 kierowcy będą płacić od 3.99 zł do 4.14. Początek czerwca będzie oznaczać, że cena Diesla będzie formować się od 4.06 zł do 4.17 za litr. Zakup litra autogazu wiąże się z wydatkiem w wysokości od 1.73 do 1.80 za litr.

Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzieniaSpowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzieniaCzytaj dalej


Dla wszystkich kierowców mamy bardzo złe wieści. Nie ma co liczyć na ewentualne obniżki. Ceny z czasów pandemii tak szybko nie powrócą. Na światowych rynkach ceny ropy naftowej się ustabilizowały i będą odbijać się od dna. A to oznacza, że szybko zbliżymy się w regiony cenowe znane sprzed pandemii.

Zobacz także:

1. Strzelanina około 100 osób. Doszło do regularnej bitwy pomiędzy przewoźnikami

2. Kuba Wojewódzki obawia się o własne życie. Wynajął kuloodporny supersamochód

3. Wysoki mandat za brak maseczki w samochodzie nadal aktualny. Kierowcy muszą uważać na jeden szczegół

Następny artykuł