Wypadek Bolechów
Źródło: PAP

Wymijał czekające samochody i z impetem wjechał TIR-em pod pociąg. Kilkanaście osób trafiło do szpitala

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Kwietnia 2020

Wczoraj w podpoznańskim Bolechowie doszło do bardzo groźnego wypadku na przejeździe kolejowym. Lokomotywa zderzyła się z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku, 14 osób zostało poszkodowanych.

Kierujący samochodem ciężarowym wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Bolechowie. Kilkanaście osób rannych.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Bolechowie koło Poznania, około godziny 17.35. Kierujący pojazdem ciężarowym pomimo czerwonego światła, zaczął omijać czekające samochody i wjechał na przejazd kolejowy. Wówczas z impetem zderzył się z rozpędzonym szynobusem- informuje rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. Insp. Andrzej Borowiak.

Wewnątrz pociągu znajdowało się 11 pasażerów, a także 4 osoby z obsługi szynobusu. Łącznie ucierpiało 14 osób. Do szpitala przetransportowano dziesięć osób.

Wypadek Bolechów

Według Magdaleny Janus z zespołu prasowego PKP PLK ruch na trasie Poznań – Wągrowiec zostanie przywrócony dzisiaj (czwartek 30 kwietnia).

Od dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodachOd dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodachCzytaj dalej

Jak poinformowała Pani rzecznik, trwa również wyjaśnianie, dlaczego kierowca samochodu ciężarowego, pomimo zamkniętych rogatek i włączonej sygnalizacji wjechał na przejazd.

Zobacz także:

1. Rząd obraduje nad "elektroniczną obrożą dla kierowców" - Co nam grozi?

2. Ukradł samochód i zginął podczas policyjnego pościgu. Ranni dwaj policjanci

3. Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz

Następny artykuł