kontrola Policji
Źródło: KMP

Ukradł samochód i zginął podczas policyjnego pościgu. Ranni dwaj policjanci

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Kwietnia 2020

W Kolbudach w województwie pomorskim 30-letni mężczyzna uciekał skradzionym samochodem przed policyjnym patrolem. W wyniku uderzenia w drzewo zginął na miejscu. Podczas interwencji ranni zostali, również funkcjonariusze policji.

Ukradł Volkswagena Multivana i uciekał przed policją. Zginął na miejscu

W czwartek około 3 w nocy, policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku podczas patrolu, zauważyli podejrzany samochód, Volkswagena Multivana. Podejrzewali, że pojazd może być kradziony i postanowili skontrolować kierowcę.

Pomimo dawania znaków świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Rozpoczął szaleńczą ucieczkę, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla potencjalnych uczestników ruchu drogowego.

W miejscowości Lisiewiec złodziej stracił panowanie nad pojazdem i z impetem wjechał w drzewo. Siła uderzenia spowodowała, że samochód odbił się od pnia i uszkodziło policyjny radiowóz.

Nietrzeźwy mężczyzna podpalił szosę. Podczas próby zatrzymania uszkodził również radiowózNietrzeźwy mężczyzna podpalił szosę. Podczas próby zatrzymania uszkodził również radiowózCzytaj dalej

Kierowca VW zginął na miejscu, natomiast dwaj funkcjonariusze policji trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kradziony samochód pochodził z Kowal koło Gdańska. Trwa ustalanie tożsamości kierującego pojazdem.

Źródło: PAP

Zobacz także:

1. Czy polskie granice zostaną otwarte na początku maja? Jasna deklaracja premiera

2. Przekroczył granicę kraju o kilka metrów - nie spodziewał się konsekwencji

3. Od dziś mandat 500 zł. Policja będzie sprawdzać maseczki w samochodach

Następny artykuł