Elon Musk
Źródło: Forbes

Poważny problem Tesli. Elon Musk zdecydowanie ma o czym myśleć

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Czerwca 2020

Tesla, gigant segmentu EV. Kultowa marka, która wyznacza trendy w motoryzacji oraz technologii. Czasami szerokie pasmo zwycięstw oraz sukcesów musi urozmaicić swojego rodzaju porażka. Po ostatnich badaniach Elon Musk zdecydowanie ma o czym myśleć.

Tesla musi przełknąć gorycz porażki. Przeprowadzone badania zawstydzają amerykańskiego giganta

Tesla w ostatnim czasie miała wiele powodów do świętowania. Jednak pasmo sukcesów czasami musi zostać przerwane przez jednorazową porażkę. Badania przeprowadzone przez znaną firmę J.D Power wykazały pewne niedogodności. Polegają one na tym, że analizowane są problemy pojazdów przez pierwsze trzy miesiące od momentu ich zakupu przez właściciela.


Gruntownej analizie poddano 34 marki samochodowe. W całej stawce najgorsze wyniki notowała właśnie Tesla. Firma prowadzona przez Elona Muska, nie wyraziła zgody na przebadanie ich pojazdów w 15 stanach, przez co marka nie została w pełni uwzględniona w rankingu.


W całym zestawieniu najlepsze wyniki notowała Kia oraz Dodge. Na 100 pojazdów wykryto 136 problemów. Bardzo słabe wyniki zanotowały, Volvo (210 problemów), Audi (225) oraz Land Rover (228). Gdyby Tesla brała udział w zestawieniu, zanotowałaby aż 250 problemów na 100 aut.

Od 1 lipca w życie wchodzą nowe przepisy. Warto je znać, aby uniknąć niepotrzebnych problemówOd 1 lipca w życie wchodzą nowe przepisy. Warto je znać, aby uniknąć niepotrzebnych problemówCzytaj dalej

Elektryki prosto z fabryk Tesli w ostatnim czasie zmagają się poważnym problemem niekontrolowanego przyśpieszenia. Ta niebezpieczna przypadłość dotyczy wszystkich dostępnych modeli. Tylko w tym roku z tego powodu doszło do 110 wypadków, w których ucierpiały aż 52 osoby.

Zobacz także:

1. Kompletnie pijana matka z dzieckiem w samochodzie spowodowała groźny wypadek. Swój rajd zakończyła na przydrożnym drzewie

2. "Nic nie pamiętam" - Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu próbuje uniknąć kary

3. Wideo - Motocyklista dokonał niemożliwego. Przejechał idealnie między dwoma pojazdami po zderzeniu

Następny artykuł