Morze i samochód
Źródło: zdrogi.pl

Wyjazd na wakacje nad polskie morze? Wiemy jakie zalecenie będą obowiązywać turystów

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Maja 2020

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Zagraniczne alternatywy wakacyjne są w zdecydowanie uboższe niż do tej pory. Dla wielu osób jest to okazja, by odwiedzić polskie morze. Wiele osób najpewniej wybierze taką opcję spędzenia prywatnego urlopu. Wiemy jakie zalecenia będą obowiązywać turystów, którzy wybiorą się nad polskie morze

Polskie morze będzie w tym roku prawdziwą turystyczną Mekką? Znamy zalecenia, które pomogą bezpiecznie spędzić urlop


Na ten moment ciężko wyobrazić sobie lepszą alternatywę dla polskiego morza, jeżeli chodzi o wakacje 2020. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przesłał dokument do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mówiący jak ma wyglądać organizacja wakacji nad polskim morzem w te wakacje.

Dokument przekazuje, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której cała plaża jest zajęta do ostatniego miejsca. Optymalne rozwiązanie mówi o redukcji takiego stanu rzeczy o 30 procent. Czyli na plaży będzie mogło przebywać trzy razy mniej osób niż dotychczas.

Warto wspomnieć o zachowaniu wymaganej odległości, która ma wynosić 2 metry. Obowiązuje to niezależnie czy przebywany na plaży, morzu czy innych miejscach. Na każdą osobę powinno przypadać 6 metrów kwadratowych. Najprawdopodobniej plaże będą podzielone na sektory z ograniczoną liczbą miejsc.

Bardzo prawdopodobne, że zostaną wprowadzone kontrole, których zadaniem będzie określenie, ile osób wchodzi i wychodzi z plaży. Jednak wielu ekspertów wskazuje, że jest to zadanie niemal niemożliwe do realizacji.

Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMWNietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMWCzytaj dalej


Warto podkreślić, że na ten moment są to jedynie zalecenia. Na dokładne i szczegółowe zalecenia przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jedno jest pewne. Warto w tym kryzysowym okresie wesprzeć polską branżę turystyczną i wybrać rodzimy kierunek.

Zobacz także:

1. Kuba Wojewódzki obawia się o własne życie. Wynajął kuloodporny supersamochód

2. Groźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe Lamborghini

3. 13-letni pirat drogowy zderzył się z radiowozem

Następny artykuł