Rower
Źródło: TVN 24

Potrącił starszą kobietę na przystanku i sam zginął. Poruszał się nietypowym pojazdem imitującym rower

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Maja 2020

W Łodzi w marcu tego roku, 75-letnia kobieta czekająca na autobus została potrącona przez 46-latka, który po zderzeniu niefortunnie uderzył głową o chodnik i zginał na miejscu. Mężczyzna przemieszczał się niezwykłym pojazdem, podobnym do zwykłego roweru, który rozpędzał się do dużych prędkości

Na przystanku potrącił starszą kobietę i sam zginął w wyniku upadku. Poruszał się nietypowym rowerem

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 7 marca tego roku w Łodzi. Po ponad 2 miesiącach Prokuratura Rejonowa dla Łodzi-Polesia zgromadziła komplet materiałów dowodowych. Z ustaleń śledczych wynika, że 46-letni kierowca nietypowego maszyny przemieszczał się po drodze dla pieszych i rowerów.

Według opinii biegłego nie mógł on poruszać się do drodze tego typu. Pojazd nie może być klasyfikowany jako zwykły rower. Został on poddany wielu modyfikacjom, przez co może rozpędzać się do wielkich prędkości.

Rower

Silnik nietypowego pojazdu był zasilany specjalnym akumulatorem. Znajdował się on na osi tylnego koła. Według ustaleń pozwalał on rozwinąć niebagatelną prędkość 97 km/h.

W momencie wypadku licznik pojazdu zatrzymał się na 38 km/h. Prokuratorom ostatecznie nie udało się ustalić, co działo się tuż przed wypadkiem. Poszkodowana 75-latka miała liczne złamania, m.in. kości piszczelowej lewej nogi. Podczas przesłuchania nie mogła przypomnieć sobie okoliczności, w których doszło do wypadku.

Wideo – Tragiczna interwencja policji. Funkcjonariusz klęczał na szyi mężczyzny, który przestał oddychaćWideo – Tragiczna interwencja policji. Funkcjonariusz klęczał na szyi mężczyzny, który przestał oddychaćCzytaj dalej

46-letni kierowca nietypowego pojazdu w chwili wypadku był kompletnie pijany. W jego organizmie stwierdzono aż 2,82 promila alkoholu. W najbliższym czasie śledztwo w sprawie tragedii z 7 marca ma być umorzone.

Zobacz także:

1. Groźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe Lamborghini

2. Kuba Wojewódzki obawia się o własne życie. Wynajął kuloodporny supersamochód

3. Nowe BMW Serii 4 jednak z gigantycznym grillem

Następny artykuł