Toto Wolff
Źródło: Vbet News

Człowiek legenda odchodzi z Mercedesa. Ogromny cios dla niemieckiego zespołu

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Maja 2020

Według Auto Bild oraz F1-Insider jeden z głównych budowniczych sukcesów Mercedesa wraz z końcem sezonu odejdzie z zespołu. Kontrakt ikony niemieckiego teamu wygasa wraz z końcem sezonu 2020 i nie zostanie on przedłużony.

Legenda Mercedesa odchodzi z zespołu. Może pozostać jednak w radzie nadzorczej

Wraz z końcem sezonu 2020 przygoda Toto Wolffa jako szefa teamu Mercedes dobiegnie końca. Austriak mający polskie korzenie będzie mógł zostać w zespole jako członek rady nadzorczej. Auto Bild donosi, że jest on chętny, by wraz z Lawrencem Strollem przejąć cześć udziałów Daimlera. Na ten moment w jego rękach jest 30 procent akcji.

Toto WolffToto Wolff

Miałoby dojść swego rodzaju wymiany – Kanadyjczyk przekazałby swoją część Astona Martina niemieckiemu koncernowi, natomiast Stroll otrzyma pakiet udziałów w fabrycznym zespole Mercedesa. W efekcie czego Wolff i Stroll mogliby wówczas stać się głównymi właścicielami niemieckiej ekipy.

Audi zwolniło kierowcę, bo oszukiwał na symulatorze. Wpadł bo był zbyt dobryAudi zwolniło kierowcę, bo oszukiwał na symulatorze. Wpadł bo był zbyt dobryCzytaj dalej

Ten sprytny ruch spowodowałby, że Mercedes wbrew początkowym spekulacjom pozostałby w F1. Byłby on zespołem A, natomiast Aston Martin pod rządami Strolla ekipą B. Inny wariant zakłada sprzedaż obecnego Racing Point, a na taki zakup chętnych po prostu nie brakuje. Potencjalnym kupcem zespołu mógłby się okazać rosyjski miliarder Dmitrij Mazepin, który chce za wszelką cenę wprowadzić swojego syna, Nikitę na salony F1.

Zobacz także:

1. Diesel jest śmiertelnie niebezpieczny? Może powodować groźne choroby. Niepokojące badania naukowców

2. Wideo - Kierowca gonił swój samochód na drodze ekspresowej. Prawie doszło do tragedii

3. Groźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe Lamborghini

Następny artykuł