Reanult Megane
Źródło: Photo by Renault

Czy to zmierzch legendarnego francuskiego modelu? Koniec 25 lat wspaniałej historii?

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Kwietnia 2020

Według wielu ekspertów, ale i jednego z wiceprezesów Renault czas kultowego modelu Megane powoli dobiega końca. Szef projektantów francuskiej marki, Laurens van den Acker zdradził, że francuski producent poważnie zastanawia się nad sensem produkcji tego modelu.

Renault Megane od 25 lat jest flagowym modelem francuskiego koncernu. Czy to koniec pięknej historii?

Model Megane było jednym z najlepiej sprzedających się samochodów kompaktowych. Jednak od ponad 10 lat, sprzedaż znacznie zmalała, kumulując mnóstwo niepewności w sercach producentów. Premiera modelu miała miejsce 25 lat temu w roku 1995. Najnowsza wersja zadebiutowała na światowych drogach w 2015 roku. Nie cieszyła się aż taką popularnością jak poprzednie generacje, dlatego francuski koncern żywo zastanawia się nad uśmierceniem ikony.

Sytuacje najlepiej obrazują dane dotyczące sprzedaży. W 2010 roku sprzedaż Megane w Europie oscylowała na poziomie 465 tysięcy, tak w 2019 roku było to już tylko nieco ponad 200 tysięcy modeli.

Słowa Laurensa van den Ackera, świadczą jednoznacznie, że francuski producent zastanawia się nad przyszłością modelu Megane.

ZDJĘCIA - Sąsiedzi zdemolowali auto pielęgniarki - nie uwierzycie dlaczegoZDJĘCIA - Sąsiedzi zdemolowali auto pielęgniarki - nie uwierzycie dlaczegoCzytaj dalej

To nieuchronne, że z niektórych modeli będziemy musieli zrezygnować. Nie jesteśmy w stanie rozwijać wszystkich jednocześnie, a od kilku lat intensywnie budujemy gamę pojazdów elektrycznych. Megane jest samochodem klasy, która konsekwentnie traci rynkowy udział. Trzeba inwestować w rozwój i opracowanie aut, które są przyszłościowe.

Zobacz także:

Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu

WIDEO - Potrącił kobietę, nawet nie zareagował na jej obecność na pasach

Następny artykuł