Robert Kubica
Źródło: Radiozet.pl

Robert Kubica znów w Formule 1. To bardzo możliwe. Jest jednak jeden warunek

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Czerwca 2020

Robert Kubica z realnymi szansami na występy w Formule 1. Pula kierowców, którzy z różnych przyczyn muszą wypaść z możliwości ścigania, rozszerza się. Chodzi nie tylko o Kimiego Raikonnena czy Antonio Giovinazziego. Jeżeli niedysponowani będą Sebastian Vettel bądź Charles Leclerc, wówczas Polak również zasiądzie w bolidzie F1

Robert Kubica ma spore szanse na wyścig w F1. Jest tylko jeden warunek

Robert Kubica znów może zasiąść za sterami bolidu F1. Żeby tak się stało, musi zostać spełniony jeden podstawowy warunek. Chodzi o ewentualne wypadnięcie, z różnych względów aż czterech kierowców. O tym fakcie poinformował dyrektor sportowy Ferrari, mówiąc kto w takiej sytuacji, zastąpi kierowców z Maranello.

Jeżeli dojdzie do problemów Sebastiana Vettela bądź Charlesa Lecleca, naturalnym wyborem będzie Antonio Giovinazzi. Zespoły dosżły do porozumienia, omawiając tę sprawę. Jeżeli zatem Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi albo wspomniana dwójka kierowców Ferrari np. złapie koronawirusa, wówczas naturalnym następcą do wprowadzenia zmian będzie Robert Kubica.

Nieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psuNieszczęśliwy wypadek. Rozbił swoje Ferrari o płot jednego z domów. Chciał uratować życie psuCzytaj dalej

Robert Kubica przed kilkoma dniami przyznał wprost, że jeżeli będzie potrzebny na torze F1, to będzie tam obecny. Wynika to zapewne ze wspomnianego porozumienia Alfy Romeo Racing Orlen z Ferrari, w kwestii włoskiego kierowcy.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Pijany kierowca szpanował stuningowanym autem i zabił chłopaka na oczach jego dziewczyny

2. Ważna zmiana ucieszy tysiące kierowców. Już wkrótce w życie wejdzie rewolucyjna ustawa

3. Ruszają policyjne kontrole w komunikacji miejskiej. Możliwe nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych kary

Następny artykuł