Minneapolis
Źródło: NBS News

Wideo – Tragiczna interwencja policji. Funkcjonariusz klęczał na szyi mężczyzny, który przestał oddychać

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Maja 2020

Przez ostatnie dni w Stanach Zjednoczonych najgłośniejszym newsem jest sprawa śmierci George’a Floyda. Podczas zatrzymania jeden z policjantów doprowadził do utraty jego przytomności a chwilę później do śmierci czarnoskórego mężczyzny

Policjant klęczał na szyi mężczyzny, który nie mógł oddychać. Śmiertelna ofiara brutalnej interwencji

Do prawdziwej tragedii doszło w poniedziałek w Minneapolis. Podczas zatrzymania, jeden z funkcjonariuszy mocno uklęknął na szyi mężczyzny. Nie reagował on na komunikaty, z których jasno wynikało, że nie może on oddychać, a także że źle się czuje. Mundurowy nie reagował na prośby, co doprowadziło do prawdziwej tragedii.

Po chwili mężczyzna utracił przytomność. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, jednak było już za późno i mężczyzna zmarł. Świadkowie zdarzenia wielokrotnie podkreślali, że mężczyzna się nie rusza i nie może oddychać.

Mężczyzną, który klęczał na karku George’a Floyda, był Derek Chauvin. Miasto zidentyfikowało oraz podało, że w interwencji udział brali też Thomas Lane, Tou Thao oraz J Alexander Kueng. Na ten moment wiadomo, że każdy z nich stracił już pracę i nie wykonują swoich czynności. Chauvin był wcześniej zamieszany w kilka innych spraw z użyciem siły, m.in. w trzy strzelaniny, z czego jedna zakończyła się śmiercią mężczyzny.

Groźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe LamborghiniGroźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe LamborghiniCzytaj dalej

W Minneapolis trwają protesty, które chwilami przeradzają się w zamieszki i starcia z policją. Tłum domaga się, aby byli policjanci zostali ukarani.

Zobacz także:

1. Kuba Wojewódzki obawia się o własne życie. Wynajął kuloodporny supersamochód

2. Przedsiębiorca zbudował „Nielegalny tor” - Nadzór budowlany nie mógł się z tym pogodzić

3. Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierci

Następny artykuł