Policyjne BMW
Źródło: o2

Pancerne radiowozy już wkrótce wyjadą na polskie drogi. Będą bardzo bogato wyposażone

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Maja 2020

Polska policja znów idzie na zakupy. Teraz na celowniku służb znalazły się niezwykłe radiowozy, które znacząco ułatwią, oraz zwiększą bezpieczeństwo funkcjonariuszy. Opancerzone pojazdy uzupełnia policyjną flotę. Teraz wszystko w rękach producentów, którzy będą musieli się mocno postarać, by spełnić warunki przetargu

Pancerne samochody już wkrótce uzupełnią policyjną flotę. Przed producentami niełatwe zadanie

Polska policja zdecydowała się na zakup nowych, opancerzonych radiowozów, które znacząco wspomogą prace służb mundurowych. Pojazdy trafią do niej jeszcze w tym roku. Wymagania, które muszą spełniać te wyjątkowe samochody, są bardzo rygorystyczne. Będą one wykorzystywane w ciężkich akcjach, które wymagać będą maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Pojazd powinien wytrzymać zmasowany ostrzał z broni kalibru 7,62 lub większej, jak również wybuch miny. Samochód powinien być również niewzruszony na wybuch dwóch ręcznych grantów pod podłogą i 15 kg trotylu w odległości nie większej niż 4 metry od auta.

Producenci, którzy będą chcieli dostarczyć samochody, zostaną zmuszeni do odpowiedniego wzmocnienia konstrukcji, jak i pozostałych elementy nadwozia. Wyposażenie w opony typu run flat to również zwykła oczywistość.

Znana jest również lista obowiązkowego wyposażenie, która mówi o tym, że wymagane są m.in. automatyczna klimatyzacja, audio z Bluetooth, tempomat, gniazda USB, kamera cofania, podgrzewane dysze spryskiwaczy, czy multimedia z 10-calowym ekranem i nawigacją. Warto wspomnieć o zdecydowanie bardziej nietypowych elementach jak noże do cięcia pasów bezpieczeństwa, czy łatwa do utrzymania w czystości tapicerka o ciemnej kolorystyce.

Groźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe LamborghiniGroźny wypadek samochodowy piłkarza reprezentacji Polski. Rozbił luksusowe LamborghiniCzytaj dalej

Silniki pancernych radiowozów muszą być napędzane silnikiem o mocy co najmniej 4,35 litra, generującym moc nie mniejszą od 360 KM. Ważnym aspektem jest również czarny lakier nadwozia oraz brak jakichkolwiek akcesoriów rzucających w oczy.

Zobacz także:

1. Kuba Wojewódzki obawia się o własne życie. Wynajął kuloodporny supersamochód

2. Świetne informacje dla polskich fanów. Robert Kubica powraca do wielkiego ścigania

3. Wideo - Pościg za motocyklistą. W plecaku miał broń maszynową i amunicję

Następny artykuł