Robert Kubica
Źródło: SuperExpress

Świetne informacje dla polskich fanów. Robert Kubica powraca do wielkiego ścigania

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Maja 2020

Bo długim rozbracie z poważnym ściganiem wkrótce na tor powróci Robert Kubica. Szefostwo Niemieckich Mistrzostw Samochodów Turystycznych mają wkrótce powrócić do poważnego ścigania. Większość rund ma zostać przeprowadzona na niemieckich torach

Robert Kubica powraca do poważnego ścigania. Szefowie DTM snują poważne plany

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele branży. Istotnie wpłynęła na funkcjonowanie oraz organizacje wyścigów samochodowych. Sezon kategorii DTM miał się rozpocząć w kwietniu, jednak epidemia odłożyła w czasie te plany.

Nie znamy dokładnej daty powrotu serii DTM. Wiemy jednynie, kiedy zostaną przeprowadzone wstępne testy. Od 8 do 11 czerwca na tor w Nurburgringu wyjadą kierowcy, którzy zostali zgłoszeni do tegorocznej stawki. Imprezy mają odbywać się przy pustych trybunach. Szczegółowy rozkład ma się pojawić wkrótce, jednak już wiadomo, że seria powróci do sportowych zmagań.

Niemieckie mistrzostwa będą organizowane podobnie do F1, która zapowiedziała, że w każdy weekend będzie organizować dwa wyścigi. Sezon w DTM ma skoncentrować się na niemieckich obiektach. Mowa o torach Nurburgring, Hocenheimring, Oscherleben oraz Lausitzing. Bardzo możliwe, ze seria zagości również w Holandii oraz Belgii.

Powrót serii oznacza długo wyczekiwany powrót Roberta Kubicy do prawdziwego ścigania. Słynny Polak jest w tym roku kierowcą testowym w zespole Alfy romeo Racing Orlen w F1, a jednocześnie kierowcą wyścigowym ekipy Orlen ART w startującej w serii DTM.

Wideo - Ford pokazał, jak należy jeździć Mustangiem Shelby GT350Wideo - Ford pokazał, jak należy jeździć Mustangiem Shelby GT350Czytaj dalej

DTM ( Deutsche Tourenwagen Masters) to nic innego jak słynne mistrzostwa samochodów turystycznych. Seria jest bardzo popularna na całym świecie, przyciągając nie mniejszą publikę niż słynna króla motorsportu.

Zobacz także:

1. Koniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchną

2. "Somsiad" zatkał wydech Mustanga pianką montażową

3. Życie jak film - Pościg ulicami Warszawy. Padły strzały!

Następny artykuł