BMW M2
Źródło: zDrogi.pl

Kultowy model BMW znika z europejskiego rynku. Fani niemieckiej marki nie będą zadowoleni

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Maja 2020

Wprowadzenie limitów CO2 na terytorium Unii Europejskiej jest prawdziwym gwoździem do trumny dla wielu fantastycznych modeli samochodów. Już wkrótce europejskich salonów zniknie kultowy model BWM M2. Pod młotek pójdą wersja M240i Coupe, M2 Competition, jak i M2 CS. Model ten nie na pewno nie zniknie z pozostałych rynków, takich jak rynek amerykański czy azjatycki.

Kultowy model BMW znika z rynku. Fani niemieckiej marki będą niezadowoleni

Czarne chmury zbierają się nad wszystkimi miłośnikami samochodów wyposażonych w silniki spalinowe (nie wliczamy SUV-ów). Po Fordzie Fokusie RS oraz bardzo prawdopodobnej likwidacji Nissana GT-R przyszedł czas na BMW M2.

Niestety już wprowadzone limity Unii Europejskiej dotyczące emisji dwutlenku węgla (95 g/km) są niemożliwe do spełnienia dla mocnych silników spalinowych. Za każdy gram ponad producent musi zapłacić 95 euro. Obecne model M2 emitują od 197 do nawet 228 g/km. Ich sprzedaż z obecnymi jednostkami jest nieopłacalna.

Szaleństwo w ogromnym polskim mieście. Litr benzyny za 7 złotychSzaleństwo w ogromnym polskim mieście. Litr benzyny za 7 złotychCzytaj dalej

Według producenta tegoroczne BMW M2 są ostatnimi modelami, które będą wyposażone w mocny 6-cylindrowy silnik S55 biturbo. BMW nie potwierdziło jeszcze żadnych informacji dotyczących planowanego następcy kultowego M2.

Zobacz także:

1. Koniec obowiązku noszenia maseczek - Obywatele odetchną

2. Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierci.

3. Szaleńcza ucieczka przed policją. Młodzi mężczyźni przewozili ogromną ilość narkotyków

Następny artykuł