LPG
Źródło: Sputnik

Kolejny spadek cen LPG. Tak rekordowo niskich cen nie było od lat

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Kwietnia 2020

Epidemia koronawirusa oraz kryzysy w wielu branżach, rzutują również na ceny paliw na światowych rynkach. Po rekordowych spadkach cen benzyny i diesla przyszedł czas na LPG. Właściciele samochodów z instalacją gazową będą zadowoleni. Takich cen nie było od dawna

Ceny paliw na światowym rynku najtańsze od lat. LPG schodzi jeszcze niżej

Ceny LPG na polskich stacjach mogą szokować. Oczywiście pozytywnie. Spadki cen gazu są regularne i można je zauważyć już od kilku miesięcy. W styczniu za litr tego paliwa trzeba było zapłacić 2 złote 40 groszy. W lutym i marcu ceny spadały odpowiednio na 2,2 oraz 2 złote za litr.

Kwiecień okazuje się miesiącem szczęścia dla wszystkich jeżdżących na gaz. Średni koszt zakupu litra LPG wynosi 1,79 na terenie całej Polski. Jednak można tankować zdecydowanie taniej.

Tysiące Polaków może stracić swoje prawo jazdy na niemieckich drogach. W życie wchodzą bardzo rygorystyczne przepisyTysiące Polaków może stracić swoje prawo jazdy na niemieckich drogach. W życie wchodzą bardzo rygorystyczne przepisyCzytaj dalej

Zwiększa się liczba miast i miejscowości, w których za litr LPG zapłacimy poniżej 1,50 zł. Pierwsze ceny poniżej tej granicy zostały odnotowane w województwach lubelskim i zachodniopomorskim. Według portalu WRC Net na jednej z polskich stacji widziano nawet cenę 1.39 za litr.

Zobacz także:

1. Czy kontrola policji może być nagrywana. Odpowiedź nie jest jednoznaczna

2. Czy polskie granice zostaną otwarte na początku maja? Jasna deklaracja premiera

3. Kluczowe zmiany dotyczące prawa jazdy już obowiązują. Ważna informacja dla kierowców

Następny artykuł