Majówka 2020
Źródło: LifeWeLove

Czy można wyjechać na Majówkę w dobie koronawirusa? Wyjaśniamy

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Kwietnia 2020

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Każdy z nas marzy o błogim leniuchowaniu oraz oderwaniu się od codziennych zobowiązań. Jednak panująca epidemia koronwirusa, może skutecznie popsuć plany wielu ludzi. Spore grono osób zastanawia się, jak można ją spędzić i czy można w jej trakcie wyjechać w celach rekreacyjnych. Odpowiadamy

Jak można spędzać majówkę w dobie pandemii? Czy można wyjechać na weekend?

Tegoroczna majówka będzie zdecydowanie odbiegać od tych, które pamiętamy z poprzednich lat. Wiele osób zastanawia się, czy można wyjechać i odpocząć poza domem. Jeżeli chodzi o tę kwestię to tak, można wyjechać. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, przemieszczanie się w celach rekreacyjnych jest dozwolone. Jednak trzeba pamiętać, by stosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia. Należą do nich obowiązkowe zakrywanie twarzy oraz zachowanie bezpiecznego dystansu od drugiej osoby.

Co najważniejsze, tegoroczną majówkę można spędzić jedynie w gronie najbliższych. Nie można zapraszać znajomych czy dalszych krewnych, którzy nie mieszkają z nami pod jednym dachem.

Warto podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi zasadami, nieczynne są wszelkie pensjonaty, hotele czy hostele. Przekreśla to definitywnie możliwość wyjazdu do różnego rodzaju kurortów lub miejsc tradycyjnie obleganych przez tłumy turystów i wczasowiczów.

Naukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaNaukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaCzytaj dalej

Policja zapowiada, że w okresie majówki będzie szczególnie patrolować okolice działek, a także sprawdzać, czy ludzie stosują się do wprowadzonych regulacji.

1. Czy polskie granice zostaną otwarte na początku maja? Jasna deklaracja premiera

2. Kluczowe zmiany dotyczące prawa jazdy już obowiązują. Ważna informacja dla kierowców

3. Tysiące Polaków może stracić swoje prawo jazdy na niemieckich drogach. W życie wchodzą bardzo rygorystyczne przepisy

Następny artykuł