Bugatti EB 110 Super Sport
Źródło: Auto Classics

Unikatowy model Bugatti wystawiony na sprzedaż. Prawdziwa gratka dla fanów marki

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Kwietnia 2020

Bugatti od lat elektryzuje motoryzacyjnych fanów. Modele marki dla wielu osób mają specjalna wartość i są odzwierciedleniem prawdziwego piękna. Właśnie na sprzedaż wystawiono prawdziwą perełkę francuskiego producenta. To Bugatti EB 110 Super Sport z 1993 roku w niespotykanej konfiguracji.

Bugatti w specjalnej konfiguracji mogącej zwiększyć jego wartość o ponad milion euro.

Model EB 110 Super Sport z roku 1993 to ponadczasowy klasyk. Jeżeli dodamy do tego żółty lakier oraz czerwone wnętrze, otrzymany prawdziwe dzieło sztuki.

Bugatti EB Super Sport

Wystawiony model jako jedyny wyjechał z fabryki z czerwonym wykończeniem wnętrza, co z automatu czyni go motoryzacyjnym białym krukiem. Nie ma wątpliwości, że czerwona tapicerka może podnieść cenę do kosmicznych liczb. Ten sam samochód w przeszłości sprzedano na aukcji w 2015 r. Cena nikogo nie zaskoczy. Za nabycie tego cacka trzeba było zapłacić niebagatelną kwotę 713 000 euro.

Bugatti EB Super Sport

Specyficzna konfiguracja jest w stanie wygenerować wartość ponad miliona euro. Ulepszony silnik rozwija moc 610 KM przy 8250 obr./min, osiągając niezwykłą moc. Prędkość maksymalna wynosi 351 km/h a pierwszą setkę na liczniku zobaczymy już po 3,3 sekundy.

Pininfarina Pura Vision. SUV, który zdefiniuje przyszłość motoryzacjiPininfarina Pura Vision. SUV, który zdefiniuje przyszłość motoryzacjiCzytaj dalej

Oferta sprzedaży pojawiła się na Instagramie. Zainteresowane osoby muszą skontaktować się z właścicielem osobiście. Wiadomo jednak, że oryginalny przebieg pojazdu wynosi 15 000 km od wyjazdu z fabryki 27 lat temu.

Polska na odległym miejscu w rankingu oceny jakości infrastruktury drogowej

Następny artykuł