Niemiecka Autostrada
Źródło: PAP

Tysiące Polaków może stracić swoje prawo jazdy na niemieckich drogach. W życie wchodzą bardzo rygorystyczne przepisy

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Kwietnia 2020

Z dniem 28 kwietnia za naszą zachodnią granicą wprowadzone zostaną nowe, bardzo rygorystyczne przepisy. Będą one obowiązywały nie tylko obywateli Niemiec, ale również innych państw, w tym Polaków

Od 28 kwietnia łatwiej stracić prawo jazdy na niemieckich drogach

W ramach nowych przepisów, które mają wkrótce wejść w życie w Niemczech, każdy, kto przekroczy prędkość o 21 km/h w terenie zabudowanym straci uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeżeli chodzi o akceptowalny limit poza obszarem zabudowanym, to wynosi on 26 km/h. Kierowca oprócz odebrania prawa jazdy, będzie ukarany punktami karnymi oraz wysokim mandatem.

Niestety, ale uziemienie prawa jazdy będzie obowiązywać nie tylko obywateli Niemiec, ale także innych narodowości, w tym Polaków. Miesięczny zakaz prowadzenia będzie jednak obowiązywać jedynie na terenie Niemiec.

Dokument osoby, której uprawnienia zostały zamrożone na miesiąc, będzie ozdobiony specjalną naklejką informującą o fakcie miesięcznego zakazu jazdy.

Naukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaNaukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaCzytaj dalej

Jeżeli zatrzymanym jest obywatel Polski, sprawa się lekko komplikuje. Nasz dokument jest odsyłany do polskiej wytwórni Papierów Wartościowych, która przysyła go w terminie do odpowiedzialnej jednostki samorządowej.

Cała procedura może być niezwykle żmudna i trwać dłużej niż miesiąc. Pomimo faktu, że w naszym kraju zakaz prowadzenia nie obowiązuje, to mimo wszystko możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 50 złotych za brak fizycznego dokumentu podczas kontroli.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jeśli jedziesz z rodziną możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz

2. Największe polskie targi motoryzacyjne odwołane. Znamy nowy termin

3. Limity prędkości zostaną obniżone? Celem odciążenie służby zdrowia

Następny artykuł