Prawo Jazdy
Źródło: Moto.pl

Kluczowe zmiany dotyczące prawa jazdy już obowiązują. Ważna informacja dla kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Kwietnia 2020

Pandemia koronawirusa COVID-19 wymusza na rządzących wprowadzanie nowych rozwiązań i przepisów mających na celu ochronę zdrowia obywateli. Nowe rozporządzenia dotyczą również kierowców. Dobre wiadomosci są takie, że czas ważności prawa jazdy został wydłużony.

Uprawnienia do kierowania pojazdami będą ważne do 60 dni od zakończenia epidemii COVID-19

Jeżeli w czasie panującej pandemii, nasze prawo jazdy straciło termin ważności, nie musimy martwić się o jego przedłużenie. Po okresie zagrożenia epidemicznego będziemy zobligowani do zrobienia niezbędnych badań, a także odnowienia dokumentów w terminie do 60 dni.

Co warte podkreślenia, jeżeli prawo jazdy wygasło przed stanem epidemicznym, nie jest wpisane w ramy tego przepisu.

Wśród dokumentów, których ważność zostanie przedłużona na czas epidemii są m.in., prawo jazdy, pozwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, zezwolenie na kierowanie tramwajem, legitymacja egzaminatora czy też instruktora.

Naukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaNaukowcy odkryli nową potencjalną metodę rozprzestrzeniania się koronawirusaCzytaj dalej

Ministerstwo Infrastruktury informuje również, że zawieszono obowiązek badań okresowych. Kierowcy, którzy zajmują się transportem drogowym, są wyłączeni z obowiązku dostarczania badań okresowych. Jednak będą musieli donieść niezbędne papiery do 60 dni od zakończenia okresu epidemii.

1. Nawet jeśli jedziesz z rodziną możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął ten bezwzględny zakaz

2. LPG na polskich stacjach ekstremalnie tanie. Takich cen nie było od dawna

3. Mężczyzna zatrzymany za brak maseczki zaczął niszczyć policyjny radiowóz

Następny artykuł