Geely Icon
Źródło: Photo by Geely

Sprzedaż auta bez kontaktu z klientem - Geely wręczy Ci klucze dronem

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Marca 2020

Chińska firma Geely postanowiła w zdecydowany oraz kreatywny sposób walczyć ze skutkami koronawirusa SARS-CoV-2. Sprzedaż samochodu bez fizycznego kontaktu z klientem nie jest fikcją. Przekazanie kluczyków odbywa się za pomocą drona

Kontakt fizyczny z klientem zmniejszono do minimum. Geely dba o bezpieczeństwo klientów

W ostatnich dniach w wielu państwach Europy wszelkie kontakty fizyczne ograniczono do minimum. Konieczność podjęcia tak ekstremalnych środków jest spowodowana epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, który paraliżuje wiele sektorów usługowych. Zmniejszony popyt na zakup nowych samochodów, mniejsza ilość wizyt w salonach sprzedaży, widocznie odbija się na większości koncernów. Jednak chińska fima Geely znalazła idealny sposób na bezpieczną dystrybucję swoich aut. Marka była jedną z pierwszych, która podczas stanu kryzysowego w Chinach odnotowywała zyski, ponieważ oferowała sprzedaż online.

Firma zmodyfikowała swój projekt. Teraz zarówno kupno, jak i sprzedaż Geely są całkowicie bezpieczne

W ramach nowego projektu Geely używa dronów, aby w całkowicie bezpieczny sposób dostarczać kluczyki, nowym właścicielom pojazdów. Taki system chroni nie tylko klientów, ale również samych pracowników, którzy podczas kontaktów z kupującym byli zagrożeni zakażeniem. Oprócz opcji transportu firma oferuje również dezynfekcje pojazdów metodą jonizacji. Wkładanie klucza do specjalnego pojemnika również przeprowadza się zdalnie i w sterylnych warunkach. Następnie samochód jest dostarczany pod wskazany adres a kluczyki wydawane za pomocą drona.

Innowacyjne rozwiązania pomogą firmie w eksponowaniu swojej marki ?

Geely chwali się liczbą zarejestrowanych osób, które są zainteresowane kupnem ich samochodu. Liczba ta przekroczyła 110 000 osób, co niewątpliwie robi duże wrażenie. Chińczycy ogłosili również, że będą inwestować w sterylne pojazdy. Dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów antybakteryjnych powietrze w kabinie ma być zdecydowanie czystsze oraz zdrowsze dla użytkowników. Pierwszym pojazdem wyposażonym w tak innowacyjny system jest Geely Icon, hybrydowy SUV, który zadebiutował pod koniec ubiegłego miesiąca.

Następny artykuł