Stacja Paliw
Źródło: zdrogi.pl

Ceny paliw na polskich stacjach ulegną zmianie? Prognozy nie napawają optymizmem

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Maja 2020

Pandemia koronawirusa Covid-19 dała się widocznie we znaki wielu sektorom gospodarki. Bardzo ucierpiała branża motoryzacyjna, lecz jawne zmiany widać również w biznesie petrochemiczny. W ostatnim czasie ceny paliw były najniższe od lat. Według ekspertów sytuacja cenowa będzie wracać do normy.

Ceny paliw będą powoli wracać do normy? Powodem zwiększony ruch na polskich drogach

Funkcjonowanie gospodarki powoli wraca do normy sprzed pandemii koronawirusa. Odmrażanie kolejnych segmentów gospodarki przynosi pożądane efekty. Jednak z takiego stanu rzeczy nie mogą być zadowoleni polscy kierowcy, którzy w ostatnim czasie mogli tankować swoje pojazdy relatywnie tanim kosztem.

W najbliższych tygodniach trzeba się nastawić na stale rosnące ceny. W tym tygodniu za litr klasycznej 95 trzeba było zapłacić około 3,97, natomiast za Diesla 3,99. Analitycy portalu e-petrol.pl wskazują, że w nowym tygodniu benzyna będzie kosztować od 3.97 do nawet 4,12 za litr. Ceny oleju napędowego będą formować się w podobnych granicach, bo od 3,99 do 4,12 zł za litr.

Istotne zmiany dotyczące obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy. MSWiA wprowadza nowe zasadyIstotne zmiany dotyczące obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy. MSWiA wprowadza nowe zasadyCzytaj dalej

Warty podkreślenia jest fakt, że w analogicznym okresie w 2019 roku za litr benzyny płacimy o 1,24 zł mniej. Olej napędowy jest natomiast tańszy o 1,11 zł.

Zobacz także:

1. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy

2. Czy jesteśmy obserwowani przez obce cywilizacje? Naukowcy są tego pewni i podają konkretne planety

3. Nowy mandat w oficjalnym taryfikatorze. Uderza mocno w przewoźników

6. Fatalny wypadek rywala Kamila Stocha. Z ogromnym impetem uderzył głową w zeskok, wiemy w jakim jest stanie (WIDEO)

7. Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowie

Następny artykuł