Grupa Speed
Źródło: Policja.pl

Policja będzie walczyć z piratami drogowym. Więcej patroli na polskich drogach

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Kwietnia 2020

Już od dziś na polskich drogach będzie jeszcze więcej nieoznakowanych patroli policyjnych. Takie działania są pokłosiem zwiększenia się niebezpiecznych sytuacji drogowych, pomimo ograniczonego ruchu. Piraci drogowi będą wyłapywani jeszcze skuteczniej

Grupa SPEED poszerza swoje szeregi. Większa liczba funkcjonariuszy oznacza większą liczbę kontroli.

Od dzisiaj grupa SPEED zwiększa liczbę czynnych funkcjonariuszy. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Spora liczba nieoznakowanych patroli ma skutecznie zredukować ilość piratów drogowych, którzy w okresie pandemii, systematycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

Pomimo zmniejszonego ruchu drogowego kierujący pojazdami właśnie z powodu pustych dróg, jeżdżą zdecydowanie szybciej. Powodują tym samym większe zagrożenie w ruchu drogowym.

O uaktywnieniu się piratów drogowych otwarcie mówią polscy policjanci. Od początku roku, prawo jazdy straciło już ponad 11 tysięcy osób. Tendencję podtrzymuje, a nawet zwiększa właśnie epidemia koronawirusa COVID-19.

Postanowiła zatrzymać się na ekspresówce, ponieważ dziecko płakałoPostanowiła zatrzymać się na ekspresówce, ponieważ dziecko płakałoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że od 24 kwietnia w grupie SPEED poza funkcjonariuszami z komend miejskich i powiatowych będą pracować również policjanci drogówki z komend wojewódzkich.

Zobacz także :

1. Największe polskie targi motoryzacyjne odwołane. Znamy nowy termin

2. Prezydent Warszawy apeluje o zwiększenie obostrzeń w komunikacji miejskiej

3. Wyższe mandaty z fotoradarów. Kierowcy ciężej będzie się wybronić

Następny artykuł