Pininfarina Pura Sport
Źródło: Autocar

Pininfarina Pura Vision. SUV, który zdefiniuje przyszłość motoryzacji

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Kwietnia 2020

Włoska sztuka projektowania samochodów oraz ich kreacji jest bardzo subtelna, a zarazem fascynująca do granic możliwości. Po szumnych zapowiedziach przyszłej królowej w klasie sportowych bestii, modelu Battista, przyszła pora na przełomowego SUV-a prosto z fabryk Pininfariny. Model Pura Vision ma wejść na rynek w 2022 roku i wyznaczać trendy w segmencie EV przez najbliższe kilka lat

Pininfarina Pura Sport ma zostać zaprezentowana publicznie w formie koncepcyjnej w sierpniu tego roku

Nowy model włoskiej marki jest owiany wielką tajemnicą. W całej okazałości ma zostać ukazany podczas sierpniowej wystawy w Kalifornii.

Według Paolo Dellacha dyrektora ds. Produktu włoskiej firmy model Pura Sport ma być jednym z kamieni milowych w historii włoskiej marki.

Pininfarina Pura Sport

Pojazd nie będzie typowym, wyczynowym SUV-em, którym z łatwością przebrniemy przez obszar tajgi czy tundry. Będzie raczej elegancką alternatywą, przeznaczoną do codziennej jazdy. Czterodrzwiowy model, będzie posiadał niskie zawieszenie, przez co ekstremalne przeprawy niestety odpadają. Warto zaznaczyć, że dach pojazdu będzie wykonany w całości ze specjalnego szkła.

W opinii włoskich projektantów samochód ma być idealnym uzupełnieniem między Lamborghini Urus a Porsche Panamera Sport Turismo.

WIDEO - Rozpędził Ferrari LaFerrari do 372 km/h!WIDEO - Rozpędził Ferrari LaFerrari do 372 km/h!Czytaj dalej

Pojazd ma zostać wyposażony w mocarny układ napędowy o niebagatelnej mocy 1000 KM. Generowanie takiej mocy pozwoli modelowi Pura Sport osiągnąć pierwszą setkę w 3 sekundy. Prędkość maksymalna będzie oscylować w okolicach 300 km/h a maksymalny zasięg ma wynosić prawie 550 kilometrów.

Następny artykuł