Renault
Źródło: Wallpaper Safari

Słynnej marce samochodów grozi upadek? Dramatyczne informacje z Francji

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Maja 2020

Ponad 120 lat tradycji, miliony wyprodukowanych samochodów, wielu oddanych klientów oraz sympatyków marki. Francuski minister gospodarki i finansów powiedział, że słynnej marce Renault grozi upadłość. Jest jednak plan awaryjny ale wymaga wielu poświeceń ze strony słynnego koncernu.

Renault w bardzo ciężkiej sytuacji. Francuskiej marce grozi upadłość

Pandemia koronawirusa Covid-19 negatywnie wpłynęła na branżę motoryzacyjną. Wiele koncernów odniosło znaczące straty. Koszmarny kryzys trawi obecnie Renault. W pierwszym kwartale 2020 roku, francuski producent zanotował prawie 20-procentowy spadek sprzedażowy co jest dramatycznym rezultatem.

Francuski minister gospodarki i finansów, Bruno Le Maire przyznał w rozmowie z radiem Europe 1, że wkrótce Renault może zniknąć z samochodowego rynku. Francja jako państwo jest w stanie użyczyć pożyczki w wysokości 5 miliardów euro. Warunek jest jeden, przedstawienie kompleksowego planu oszczędnościowego.

W takiej sytuacji francuska marka musi szukać oszczędności za wszelką cenę. Wiele modeli może zostać wycofanych z taśm produkcyjnych. Mówi się o modelach takich jak kultowe Megane, minivanie Espace czy Talismanie.

Wracasz z Niemiec do kraju? Mamy dla ciebie bardzo złą wiadomośćWracasz z Niemiec do kraju? Mamy dla ciebie bardzo złą wiadomośćCzytaj dalej

Ewentualna pomoc państwa jest uzależniona od inwestycji koncernu w nowoczesne technologie. Samochody elektryczne oraz wykorzystywanie specjalnych technologii mają być priorytetem dla francuskiej marki. Ważnym elementem jest także sprawiedliwe traktowanie podwykonawców oraz większa koncentracja działań na terytorium Francji.

Zobacz także:

1. Kobieta myła swojego psa na myjni samochodowej. Zwierzę strasznie cierpiało

2. Ojciec kupił synowi super sportowego Mustanga. Trzy dni później doszło do tragedii

3. Specjalny prezent czeka na kierowców podróżujących autostradą A2. Pomoże w walce z koronawirusem

Następny artykuł