Granica
Źródło: zdrogi.pl

Istotne zmiany dotyczące obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy. MSWiA wprowadza nowe zasady

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Maja 2020

Pandemia koronawirusa Covid-19 w dalszym ciągu utrudnia codzienne życie wielu ludzi. MSWiA wprowadza zmiany odnoszące się do osób uprawnionych do wjazdu na terytorium naszego kraju bez obowiązkowej kwarantanny. W praktyce oznacza to spore ułatwienia dla ludzi, którzy wkrótce przybędą do Polski

Zmodyfikowano rozporządzenie odnoszące się do obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe do Polski. Spore ułatwienie dla osób przybywających do naszego kraju


Szef MSWiA, Mariusz Kamiński zaakceptował zmiany w rozporządzeniu dotyczącym osób uprawionych do wjazdu na terytorium naszego kraju. Według nowych zasad zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny dotyczy:

  • Kierowców, którzy wykonują transport międzynarodowy lub przemieszczających się przez terytorium Polski innym pojazdem niż służbowy.
  • Uczniów oraz studentów, którzy uczą się w naszym kraju. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy również ich opiekunów, którzy wraz z nimi przekraczają granice.
  • Obywateli państw członkowskich UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Konfederacji Szwajcarskiej w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do miejsca zamieszkania, lub pobytu (trwającego nie dłużej niż 12 godzin liczonych od momentu przekroczenia granicy RP) oraz ich małżonków i dzieci.
Kobieta myła swojego psa na myjni samochodowej. Zwierzę strasznie cierpiałoKobieta myła swojego psa na myjni samochodowej. Zwierzę strasznie cierpiałoCzytaj dalej

MSWiA podkreśla, że wprowadzone zmiany musiały zostać przeprowadzone relatywnie szybko. Wszystko z powodu terminów końca edukacji sporej liczby uczniów. Chodzi o terminy egzamniów oraz zaliczeń.

Zobacz także:

1. Ojciec kupił synowi super sportowego Mustanga. Trzy dni później doszło do tragedii

2. Słynnej marce samochodów grozi upadek? Dramatyczne informacje z Francji

3. Złapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół miliona

Następny artykuł