Formuła 1
Źródło: Grandprix247

Dwóch legendarnych kierowców w jednym zespole? Wielka duo w Formule 1 może stać się faktem

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Maja 2020

W ostatnim czasie środowisko Formuły 1 żyło roszadami w składach zespołów oraz licznymi zmianami. Najgłośniejszą informacją było odejście z Ferrrari Sebastiana Vettela. Chętnych na usługi wielkiego mistrza nie brakuje. Swoje zainteresowanie wykazuje czołowa ekipa F1


Sebastian Vettel dołączy do jednej z czołowych ekip. Czy zostanie partnerem wielkiego mistrza?

Odejście Sebastiana Vettela z zespołu Ferrari obiło się szerokim echem w środowisku motorsporu. Wielu ekspertów spekulowało na temat jego definitywnego odejścia z Formuły 1, bądź ewentualnym angażu w jednej ze słabszych ekip. Bardzo prawdopodobne, że ziści się inny scenariusz.

Usługami czterokrotnego mistrza świata zainteresował się słynny team Mercedesa. Generalnie bardzo zdeterminowanym by zakontraktować niemieckiego kierowce jest Daimler. Zupełnie przeciwny jest szef teamu Mercedesa Toto Wolff, który w sytuacji zatrudnienia Vettela najprawdopodobniej opuści ekipę z Brackley.

Angaż doświadczonego Niemca wygeneruje wiele innych problemów. On, jak i wielki mistrz Lewis Hamilton, są na absolutnym topie i żaden z nich tak łatwo nie zaakceptuje faktu bycia numerem 2. Innym ważnym aspektem torpedujących pomysł Daimlera jest fakt, że stajnia z Brackley ma w swoich szeregach naprawdę zdolną młodzież. George Russel czy Esteban Ocon to obiecujący kierowcy, w których warto zainwestować.

Słynnej marce samochodów grozi upadek? Dramatyczne informacje z FrancjiSłynnej marce samochodów grozi upadek? Dramatyczne informacje z FrancjiCzytaj dalej

Jedno jest pewne, Mercedes musi poważnie zastanowić się nad tak poważnym ruchem. Chodzi nie tylko o aspekt kilku sezonów, lecz perspektywę długofalową. Zobaczymy czy wkrótce ujrzymy popularnego Seba jako jednego z kierowców niemieckiego zespołu.

Zobacz także:

1. Kupił sobie sportowego Mercedesa AMG A45. Godzinę później policja zarekwirowała pojazd. Powód jest szokujący

2. Ojciec kupił synowi super sportowego Mustanga. Trzy dni później doszło do tragedii

3. Będziemy mieć jedne z najnowocześniejszych dróg w Europie? Czekają nas gigantyczne inwestycje

Następny artykuł