Ładowarka w Latarni
Źródło: Autokult.pl

Samochody elektryczne ładowane z latarni. Już wkrótce będzie to możliwe

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Kwietnia 2020

Elektryczne samochody są coraz bardziej popularne w motoryzacyjnym świecie. Spora liczba kierowców decyduje się zamienić swój spalinowy model na nowy, ekologiczny pojazd. Wkrótce korzystanie z samochodów EV będzie jeszcze wygodniejsze. A to wszystko dzięki możliwości ładowania auta z latarni.

Projekt ładowania samochodów z miejskich latarni jest obecnie w fazie testów. Wkrótce pomysł Energi może okazać się tym rewolucyjnym.

Już wkrótce skończą się dylematy wszystkich posiadaczy elektrycznych pojazdów. Możliwość ładowania z miejskiej latarni będzie prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o segment EV.

Polski dostawca energii, grupa Energa testuje rozwiązanie, które wkrótce może okazać się prawdziwym kamieniem milowym w elektryfikacji ruchu drogowego w naszym kraju. Producent chce, by Polacy uzupełniali energię w swoich autach prosto z gniazdek w latarniach ulicznych.

Na ten moment po polskich drogach jeździ ponad 10 tysięcy elektrycznych samochodów. Popyt na ekologiczne środki transportu wzrasta. Dlatego liczba stacji ładowań w naszym kraju będzie musiała zostać znacznie zwiększona.

Wciąż istnieje możliwość załadowania swojego samochodu elektrycznego w publicznych, wolnostojących punktach ładowania. Jest to zupełnie darmowe rozwiązanie. W tej chwili, jak wylicza PSPA, w Polsce kierowcy mogą skorzystać z 1114 stacji ładowania. Oznacza to, że na każdą ładowarkę przypada 9,6 samochodów zdolnych do pobierania z nich energii.

LPG na polskich stacjach ekstremalnie tanie. Takich cen nie było od dawnaLPG na polskich stacjach ekstremalnie tanie. Takich cen nie było od dawnaCzytaj dalej

Łatwość oraz szybkość ładowania to podstawowy cel polskiej firmy, która chce, aby kierowcy mogli to robić w miarę komfortowo. Dostępność gniazdek w przydrożnych lampach wydaję się najlepszym rozwiązaniem. Miejsca ładowania w takich punktach miałyby być dostępne przez całą dobę.

Następny artykuł