Tankowanie LPG
Źródło: Super Nowości

LPG na polskich stacjach ekstremalnie tanie. Takich cen nie było od dawna

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Kwietnia 2020

Skutki epidemii wirusa COVID-19 są widoczne gołym okiem. Spadki cen paliw, które obserwujemy na polskich stacjach, są najniższe od lat. W niektórych punktach litr gazu kosztuje mniej niż 1.5 zł

Rekordowo tanie paliwo. W niektórych miejscach cena zeszła poniżej 1.5 zł

Użytkownicy portalu Autocentrum.pl, którzy śledzą aktualne wartości, które trzeba zapłacić za litr paliwa, informują, że na niektórych stacjach w naszym kraju ceny LPG są rekordowo tanie. Według przedstawionych danych z dnia 21 kwietnia w województwie lubelskim i zachodniopomorskim litr gazu kosztował nawet poniżej 1.5 zł.

Ekstremalnie niskie ceny można było zaobserwować na stacjach w Ustowie koło Szczecina, a także na ulicy Wincentego Witosa 32a w Lublinie. Oba punkty należą do sieci sklepów Auchan.

Bardzo możliwe, że wkrótce cena paliw na większości polskich stacji będzie jednakowo niska. Według ekspertów z portalu epetrol.pl ciągle obserwujemy tendencje spadkowe.

Mężczyzna zatrzymany za brak maseczki zaczął niszczyć policyjny radiowózMężczyzna zatrzymany za brak maseczki zaczął niszczyć policyjny radiowózCzytaj dalej

W opinii analityków raczej mało prawdopodobny wydaje się scenariusz w którym, w ciągu najbliższych kilku tygodni sytuacja na polskich stacjach ulegnie diametralnej zmianie i ceny gwałtownie poszybują w górę.

Źródło: Autocentrum.pl

Następny artykuł