Kontrola Radarem
Źródło: Zielona News

Limity prędkości zostaną obniżone? Celem odciążenie służby zdrowia

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Kwietnia 2020

Pandemia koronawirusa COVID-19 w znaczącym stopniu nadwyręża polską służbę zdrowia. Część polityków KO oraz Lewicy proponuje wprowadzenie niższych limitów prędkości, które miałby wpłynąć pozytywnie na polską służbę zdrowia, skutecznie odciążając szpitale na czas epidemii.

Limity prędkości zostaną zmniejszone? Część posłów proponuje takie rozwiązanie

W sumie dziewięcioro posłanek i posłów KO, a także Lewicy postanowiło złożyć do Ministerstwa Infrastruktury, interpelację poselską odnosząca się do bezpieczeństwa na polskich drogach podczas pandemii koronawirusa COVID-19.

Według opinii posłów, zmniejszenie limitów prędkości zdecydowanie wpłynęłoby na liczbę osób wymagających hospitalizacji w wyniku wypadków drogowych. Dodatkowym atutem nowych ograniczeń miałoby być poprawienie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Takie postulaty są oczywistym następstwem sytuacji na krajowych drogach. Mimo mniejszego ruchu na drogach zwiększyła się liczba kierowców nagminnie łamiących przepisy.

Jaki samochód mało pali? Najlepsze propozycjeJaki samochód mało pali? Najlepsze propozycjeCzytaj dalej

Ograniczenia prędkości, które zostały zaproponowane przez grupę polskich parlamentarzystów, nie są pierwszym takim przypadkiem w Europie. Zmniejszenie limitów prędkości do 30 km/h w obszarze zabudowanym, 70 km/h poza, a także 100 na autostradach proponowali niemieccy aktywiści. Jednak według wielu osób takie rozwiązanie byłoby zdecydowanie zbyt rygorystyczne.

Źródło Wp Autokult

Następny artykuł