Ferrari F1
Źródło: Sport Onet

Ferrari odejdzie z Formuły 1? Szef teamu grozi, że to realny scenariusz

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Kwietnia 2020

Królowa motosportu bez Ferrari? Dla wielu taka informacja może brzmieć jak słabej jakości żart, ale niestety nim nie jest. Szef ekipy Mattia Binotto nie wyklucza takiej opcji. Kością niezgody jest redukcja limitu budżetowego na następne lata.

Kryzys koronawirusa wpływa negatywnie na świat Formuły 1. Ferrari może opuścić królową motorsportu

W roku 2019 wszystkie ekipy w F1 zaakceptowały wyjściowe budżety na poziomie 175 milionów dolarów na sezon 2021. Kryzys wywołany pandemią wirusa COVID-19 wpłynął negatywnie na kondycję świata motorsporu, przez co wszystkie wcześniejsze ustalenia są niestety nieaktualne.

Tydzień temu doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich zespołów, które miało dotyczyć redukcji budżetów na kolejne sezonu. Przedstawiona propozycja zawierała obniżenie finansów wszystkich teamów do 145 mln dolarów w 2021 roku i do 130 w kolejnym sezonie. Niestety nie osiągnięto porozumienia.

Według ,,Guardiana" wielkim przeciwnikiem takiego rozwiązania jest szef teamu Ferrari, Mattia Binotto, który grozi nawet wycofaniem legendarnego zespołu z Formuły 1.

Już poziom 150 mln dolarów jest czymś nowym i wymaga zmian względem tego, co ustaliliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Nie można osiągnąć takiego limitu wydatków bez poświęceń. Mam na myśli, chociażby zwalnianie ludzi. Gdyby poziom wydatków miałby być jeszcze niższy, nie chcielibyśmy byś zmuszani do spojrzenia na nasze inne opcje wyścigowe, by tam kultywować naszą tradycję.- powiedział szef włoskiego teamu.

WIDEO - Rozpędził Ferrari LaFerrari do 372 km/h!WIDEO - Rozpędził Ferrari LaFerrari do 372 km/h!Czytaj dalej

Ewentualne odejście Ferrari byłoby wydarzeniem bezprecedensowym. Włoska ikona motoryzacji jest obecna w zmaganiach królowej motorsportu nieprzerwanie od 1950 roku. Wówczas wtedy doszło do oficjalnej inauguracji na torach F1

Następny artykuł