Rimac
Źródło: Autocar

Rimac C_Two. Potężny chorwacki rumak o mocy 1888 KM już wkrótce trafi do sprzedaży

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Czerwca 2020

Chorwacka firma Rimac potwierdziła, że drugi elektryczny super samochód opuści stajnie w roku 2021. Chodzi o model C_Two, który może okazać się prawdziwym królem elektrycznych pojazdów. Auto ma wkrótce trafić do zainteresowanych klientów

Rimac C_Two, czyli elektryczny superwóz. Trafi do klientów w 2021 roku

Po raz pierwszy motoryzacyjny świat miał okazje spojrzeć na model C_Two na genewskich targach w 2018 roku. Już wtedy popyt oraz zainteresowanie pojazdem było gigantyczne. Kreso Corić, potwierdził wówczas, że model produkcyjny jest już prawie wyprzedany. Chodziło o 150 sztuk.

Rimac

Finalny pojazd miał zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów, jednak pandemia koronawirusa skutecznie storpedowała te plany. Rimac informuje, że ostateczny model, jak i nazwa zostaną przedstawione pod koniec tego roku.

Rimac

Już teraz wiadomo, że cztery prototypy zostały ukończone. Potrzeba jednak kolejnych 13, aby skutecznie i kompleksowo przeprowadzić testy zderzeniowe oraz homologacje. Zanim dojdzie do ostatecznej premiery, chorwacka firma zbuduje jeszcze 10 pojazdów przedseryjnych.

Rimac

Przewiduje się, że model C_Two będzie jednym z najszybszych samochodów na świecie. Pojazd pierwszą setkę na liczniku ma osiągać już po 4,3 sekundy. Według oficjalnych porównań auto jest stawiane na równi z Teslą Roadster, która może gwarantować kierowcy podobne osiągi.

Rimac

Nowy model wykorzystuje akumulator litowo-jonowy o mocy 120 kWh i generujący niebagatelną moc 1888 KM! Model jest zbudowany w głównej mierze z włókna węglowego. Ma również podwójne wahacze z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami i aktywną wysokością jazdy.

Kierowco, możesz dostać gigantyczny mandat za jazdę w deszczu. Wielu zapomina o istotnej rzeczyKierowco, możesz dostać gigantyczny mandat za jazdę w deszczu. Wielu zapomina o istotnej rzeczyCzytaj dalej

C_Two ma deklarowany zasięg 404 mil w cyklu NEDC i można go naładować do 80% pojemności w mniej niż 30 minut. Koszt takiego cacka to około 2 milionów euro.

Zobacz także:

1. Wyjątkowy "Maluch". Fiat 126p prosto z Salonu!

2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

3. Ceny paliw idą ostro w górę. Szykujmy się na zdecydowanie większe wydatki za tankowanie

Następny artykuł