Deszcz jazda
Źródło: Sklep Upcado

Kierowco, możesz dostać gigantyczny mandat za jazdę w deszczu. Wielu zapomina o istotnej rzeczy

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Czerwca 2020

Jazda w deszczu. Dla jednych prawdziwa katorga i spore utrapienie, dla innych czas do prawdziwego świętowania. Wielu kierowców zapomina, że można otrzymać spory mandat za jazdę w czasie deszczu. Kary są wysokie i policja nie patyczkuje się z osobami łamiącymi przepisy

Mandat podczas jazdy w deszczu? To możliwe. Kierowco, uważaj na jedną rzecz

Deszczowa pogoda dla wielu osób jest istnym utrapieniem. Jednak wielu z nas musi podróżować, nawet podczas prawdziwej pluchy. Do bezpiecznego przejazdu z punktu A do punktu B zobligowani są wszyscy kierowcy. Każdy z nas musi pamiętać, by nie utrudniać przejazdu, a także nie narażać innych uczestników ruchu na zagrożenie życia.

Mowa oczywiście o jednej zasadniczej kwestii, przez którą wielu kierujących może zostać ukaranych mandatem karnym. Kierowcy powinni pamiętać o tym, że wjeżdżanie w kałuże i ochlapanie pieszych wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Za takie bądź co bądź chamskie zachowanie grozi mandat, którego wysokość może wynieść 500 złotych. Odnosząc się do stanu rodzimych dróg, łatwo możemy zauważyć, że nie jest o niego tak trudno.

Nowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobająNowe, ważne zmiany dla kierowców - Tym razem nam się spodobająCzytaj dalej

W sytuacji, w której doprowadzimy do realnej szkody, wówczas zaczynają się prawdziwe problemy. Odszkodowanie w procesie cywilnym może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od wartości uszkodzonego mienia.

Zobacz także:

1. Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańców

2. Coś niesamowitego. Ford Crown Victoria z silnikiem prosto z czołgu. Szokujące osiągi

3. Wideo - Wracał po wypadku uszkodzonym autem. Chwilę później spowodował kolejny

Następny artykuł