Stacja Paliw
Źródło: zdrogi.pl

Ceny paliw idą ostro w górę. Szykujmy się na zdecydowanie większe wydatki za tankowanie

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Czerwca 2020

Ceny z czasów pandemii koronawirusa Covid-19 już dawno przeszły do historii. Dziś rzeczywistość na polskich stacjach jest zgoła inna. Benzyna czy też Diesel poszły ostro w górę. Co najgorsze tendencja wzrostowa będzie trwać również, przez następne kilka tygodni. Eksperci są zgodni. Będzie zdecydowanie drożej

Ceny paliw na polskich stacjach idą w górę. Ceny z okresu wirusa to pobożne życzenie

Aktualnie praktycznie wszyscy polscy kierowcy wzdychają do czasów, gdy paliwo na stacjach było w bardzo atrakcyjnej cenie. Dziś coraz bliższej i szybciej zbliżamy się do sytuacji, w której za litr benzyny bądź Diesla będziemy musieli zapłacić 5 złotych. Rokowania ekspertów nie są pozytywne. Będzie po prostu drożej.

Klasyczna Pb95 za 4,49-4,62 zł/l, Pb98 za 4,15-4,27 zł/l, olej napędowy ON za 4,15-4,26 zł/l, autogaz LPG za 1,92-2,01 zł/l. to prognozowane średnie ceny paliw na stacjach w tygodniu od 22 do 28 czerwca. Ceny idą w górę i ten trend będzie trwał w najlepsze.

Według analityków portalu epetrol.pl kierowcy będą musieli przygotować się na coraz większe wydatki związane z tankowaniem swojego samochodu. Eksperci podkreślają również, że w trakcie ostatnich czterech tygodni ON podrożał w rafineriach o 11,5 proc., a benzyna Pb95 o blisko 18 proc.

Wideo - Brawurowy pościg za 20-latkiem, który gnał 160 km/h swoim BMWWideo - Brawurowy pościg za 20-latkiem, który gnał 160 km/h swoim BMWCzytaj dalej

Jedno jest pewne, nieuchronnie zbliżamy się do momentu, w którym za litr paliwa będziemy zmuszeni zapłacić 5 złotych. Ceny sprzed pandemii Covid-19 niestety, ale są tylko kwestią czasu.

Zobacz także:

1. Kierowco, możesz dostać gigantyczny mandat za jazdę w deszczu. Wielu zapomina o istotnej rzeczy

2. Wiemy czym na co dzień jeżdżą kandydaci na prezydenta. Zaskakujące modele samochodów

3. Wideo - Przestawili samochód, by pomóc strażakom w akcji ratunkowej. Niesamowita reakcja mieszkańców

Następny artykuł