Stacja
Źródło: zdrogi.pl

Ceny paliw znów zaczną spadać? Eksperci nie mają żadnych wątpliwości

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Lipca 2020

Każdy z nas bardzo dobrze pamięta ceny na polskich stacjach z czasu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa Covid-19. Wszyscy kierowcy nostalgicznie wracają do okresu, gdy paliwo było tańsze niż butelka popularnego napoju. Wiele osób znów chciałoby zobaczyć widoczne spadki. Czy jest na to szansa?

Spadki cen paliw na polskich stacjach? Zdania ekspertów są podzielone

Ceny paliw systematycznie rosną. Jest to spowodowane przez wiele czynników. Eksperci zaznaczają, że nie jest to jakiś bardzo drastyczny wzrost, aczkolwiek jest on widoczny gołym okiem. Bardzo wiele zależy od sytuacji epidemiologicznej oraz od rynku ropy, która jest istotnym czynnikiem składającym się na światową gospodarkę.

Według ekspertów z portalu E-petrol przyszły tydzień przywita nas, kierowców nowymi cenami paliw. Koszt benzyny 95-oktanowej będzie oscylować w przedziale od 4,27 do 4,39 zł za litr. Diesel ma kosztować 4,20-4,32 zł/l i autogaz 1,97-2,05 zł/l.

Według analityków portalu nadal będziemy obserwować podwyżki cen, aczkolwiek nie będą one tak drastyczne, jak można się spodziewać. Mały, spokojny wzrost pozwoli na dostosowanie naszych portfeli do nadchodzących realiów w branży petrochemicznej.

Tragedia, 5 dzieci zginęło w jednej sekundzie. Na drodze za granicą rozegrał się dramatTragedia, 5 dzieci zginęło w jednej sekundzie. Na drodze za granicą rozegrał się dramatCzytaj dalej

Eksperci wskazują, że bardzo wiele zależy od sytuacji epidemiologicznej w USA. Spory wzrost zachorowań może być przyczyną kolejnego lockdownu, a co za tym idzie, spowoduje to kolejne spadki cen.

Zobacz także:

1. Wideo - Nocny rajd, który skończył się dramatycznie. Ta motocyklistka dosłownie oszukała śmierć

2. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

3. Od 11 lipca wchodzą zmiany dotyczące tablic rejestracyjnych

4. Nietypowa sytuacja na drodze. Kilkadziesiąt skrzynek z piwem rozbite na rondzie w Poznaniu

5. Kultowe Ferrari F40 kompletnie zniszczone podczas jazdy próbnej. Pechowy kierowca ma na sumieniu auto warte prawdziwą fortunę

Następny artykuł