Dystrybutor paliwa
Źródło: Fakt

Paliwo na stacjach kupisz za bezcen. Ekspert przewiduje niesamowicie niską cenę

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Kwietnia 2020

W ostatnich dniach ceny ropy zaczęły gwałtownie spadać. Spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa jest jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy w tej sytuacji paliwo na polskich stacjach będzie praktycznie za darmo?

Paliwo na polskich stacjach będzie za darmo? Przedstawiamy realny scenariusz

W opinii wielu ekspertów taki scenariusz jest zbyt piękny, żeby był możliwy. Pomimo faktu, że spora ilość koncernów petrochemicznych nie ma gdzie składować swoich zasobów i wyprzedaje paliwa w atrakcyjnych cenach, to mimo wszystko zakup darmowej benzyny czy diesela będzie raczej niemożliwe.

Paliwo raczej nie zbliży się do poziomu zera, przynajmniej w najbliższym czasie. Oczywiście wszystko przez podatki. Według wyliczeń ekspertów, w sytuacji, gdyby obowiązywały zerowe koszty produkcji surowca oraz całej logistyki z nią związanej, to ceny paliw i tak nie zeszłyby na tak drastycznie niski pułap.

Prezydent Warszawy apeluje o zmianę obostrzeń w komunikacji miejskiejPrezydent Warszawy apeluje o zmianę obostrzeń w komunikacji miejskiejCzytaj dalej

Najkorzystniejszy scenariusz zakłada, że za benzynę zapłacilibyśmy 2,20, natomiast litr diesla kosztowałby 2 złote.

Według wielu ekspertów to właśnie ceny w okolicach 2 złotych będą realnie najniższymi, jakie w niedalekiej przyszłości będziemy mogli spotkać na polskich stacjach.

Zobacz także:

1. Nawet 40 tysięcy kierowców straci uprawnienia. Od lipca wchodzą nowe przepisy

2. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy. Nie żyją dwie osoby

3. Jakim autem jeździ Zenek Martyniuk. Pełne zaskoczenie

Następny artykuł