Dom w kształcie Audi
Źródło: Karina Wiciak

Dom w kształcie swojego ulubionego logo? Polska architektka wyznacza trendy

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Kwietnia 2020

Nieszablonowe pomysły są domeną nie tylko branży motoryzacyjnej. Architekci, którzy zajmują się projektowaniem domów, również często puszczają wodze swojej fantazji. Polska architektka Karina Wiciak postanowiła wynieść projekt rodzinnego domu na zupełnie inny poziom

Rodzinny dom w kształcie logo swojej ulubionej marki. To już nie jest abstrakcja

W dzisiejszych czasach, w których wiele granic jest skutecznie zacieranych. W których nietypowe koncepcje powoli przejmują prymat nie tylko w motoryzacji, ale również w architekturze. Dzięki temu rokrocznie powstaje wiele oryginalnych projektów. Polska architektka Karina Wiciak postanowiła połączyć motoryzację z architekturą i zaprojektowała budynki, zapierające dech w piersiach. Nie tylko fanów samochodów.

Artystka zaznacza, że projekty nie są komercyjne, choć kilka firm motoryzacyjnych powinno się zastanowić nad wykorzystaniem tych koncepcji w przyszłości.

Renault: Rombhouse

270 metrów kwadratowych, skumulowane na trzech piętrach, powoduje, że budynek jest bardzo funkcjonalny i przestrzenny. Projekt idealny dla terenów wiejskich, co podkreśla sama artystka.

Dom Renault

Chevrolet: Crosshouse

Projekt, który z zewnątrz prezentuje się cudownie, posiada również niebagatelny metraż, 245 m2. Jest dwupiętrowy, z dużym salonem, kuchnią, dwoma pokojami, a także biblioteką. Pomysł na wykorzystanie szkła oraz wody daje oszałamiający efekt.

Dom Chevy

Mitsubishi: Pyrahouse

Budynek jest zdecydowanie przestronniejszy niż wcześniejsze propozycje. 320 metrów kwadratowych skondensowane w kształcie piramidy jest prawdziwym dziełem sztuki. W środku znajdziemy dwa pokoje, łazienkę, kuchnie oraz salon. Naturalne środowisko, pustynia. Nawiązanie do Egiptu jak najbardziej na plus.

Dom Mithubishi

Audi: Ringshouse

Prawdziwe dzieło sztuki, dla wszystkich wielbicieli niemieckiej marki. Projekt jest inspirowany >

Dom Audi

Następny artykuł