Kontrola Graniczna
Źródło: Wrc.net

Wracasz z Niemiec do kraju? Mamy dla ciebie bardzo złą wiadomość

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Maja 2020

Wielokilometrowe korki na polsko-niemieckich przejściach granicznych to obraz ostatnich kilkudziesięciu godzin. Od środy wieczór na wjazd do naszego kraju trzeba bardzo długo poczekać. Staż graniczna informuje, że chętnym zajmie to od kilku do kilkunastu godzin

Gigantyczne korki na polsko-niemieckiej granicy. Żeby wjechać do naszego kraju, trzeba bardzo długo czekać

W Niemczech właśnie rozpoczyna się długi weekend i to w główny powód wielokilometrowych korków na granicy. Z tego powodu, żeby wjechać do naszego kraju, trzeba bardzo długo czekać. Od kilku do nawet kilkunastu godzin. Ogromne korki są na przejściach w Świecku, Słubicach, Jędrzychowicach, Kołbaskowie i Zgorzelcu.

Według informacji przekazanych przez Staż Graniczną w okolicy południa, ludzie wjeżdżający do naszego kraju w Jędrzychowicach oraz Zgorzelcu byli zmuszeni czekać nawet 9 godzin, by dostać się na terytorium naszego kraju. Około godziny 11 krytyczną sytuację na granicy w Jędrzychowicach obrazował ogromny, 40-kilometrowy korek.

W związku z sytuacją epidemiologiczną kontrole trwają średnio kilka minut. Standardowo dochodzi o ustalenia tożsamości przekraczających granicę oraz odpowiednie dokumenty, które poświadczą o tym, że pracują oni na terytorium Niemiec.

Książę zginął w wypadku motocyklowymKsiążę zginął w wypadku motocyklowymCzytaj dalej

Wedle rządowego rozporządzenia kontrole na granicach będą obowiązywać do 12 czerwca. Na granicy z Niemcami obowiązują przejścia drogowe w miejscowościach: Jędrzychowice, Olszyna, Świecko, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Świnoujście-Garz, Zgorzelec, Gubin, Słubice i Kostrzyn nad Odrą.

Zobacz także:

1. Kupił sobie sportowego Mercedesa AMG A45. Godzinę później policja zarekwirowała pojazd. Powód jest szokujący

2. Ojciec kupił synowi super sportowego Mustanga. Trzy dni później doszło do tragedii

3. Robert Kubica okłamał BMW Sauber, aby dostać się do Formuły 1

Następny artykuł