Straż Graniczna
Źródło: Motofakty

Przekraczanie granicy w dobie koronawirusa. Co musisz wiedzieć

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Maja 2020

Kontrole na granicach wewnętrznych, z Niemcami, Litwą, Czechami oraz Słowacją zostały przedłużone o kolejne 30 dni i obowiązywać będą do 12 maja. Oczywiście nasz kraj można opuścić jedynie w wyznaczonych miejscach. Kontrole pasażerów będą prowadzone również w portach morskich oraz na lotniskach

Kontrole na granicach utrzymane do 12 czerwca. Co musisz wiedzieć chcąc opuścić nasz kraj


Z dniem 14 maja w życie weszło kolejne specjalne rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji przedłużające kontrolę na granicach naszego kraju. Granicę można przekraczać w jedynie w specjalnych miejscach. Lądowych przejść jest dokładnie 42, 18- na granicy z Czechami, 16 z Niemcami, pięciu ze Słowacją oraz trzech na granicy z Litwą. Ma to na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19.

Przy wjeździe do naszego kraju występują pewne ograniczenia. Dotyczą również cudzoziemców

Wprowadzone ograniczenia oraz obostrzenia obowiązują, w związku z możliwością rozprzestrzenia się koronawirusa Covid-19. Na Polskich granicach zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych utrzymane zostały ograniczenia dotyczące cudzoziemców.

Granice naszego kraju w zakresie ruchu drogowego, jeżeli chodzi o wjazd do Polski przekroczyć mogą:

Obywatele Polski, cudzoziemcy, którzy są małżonkami bądź dziećmi obywateli naszego kraju, a także cudzoziemcy posiadający kartę Polaka.Dodatkowo, członkowie misji dyplomatycznych bądź dyplomaci wraz z rodzinami.

Warto podkreślić, że do tej grupy należą również cudzoziemcy, którzy pracują na terytorium naszego kraju, a także ci, którzy posiadają posiadający prawo pobytu stałego bądź czasowego. Pewne uprawienia posiada również komendant placówki Straży Granicznej, który ma prawo udzielić cudzoziemcom wjazd do naszego kraju, nawet jeżeli nie spełniają powyższych kryteriów.

Książę zginął w wypadku motocyklowymKsiążę zginął w wypadku motocyklowymCzytaj dalej

Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chodzi w głównej mierze o zachowywanie 2-metrowej odległości, a także zasłanianiu ust oraz nosa w miejscach publicznych.

Zobacz także:

1. Wideo - Zlatan Ibrahimovic przyćmił swoim autem wszystkich piłkarzy

2. Nowy super samochód Zenka Martyniuka. Prawdziwa perełka

3. 11-letni kierowca wiózł 8-letniego pasażera - Wszystko za zgodą matki

Następny artykuł