Brytyjski Mercedes AMG
Źródło: GMP Traffic

Kupił sobie sportowego Mercedesa AMG A45. Godzinę później policja zarekwirowała pojazd. Powód jest szokujący

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Maja 2020

Ciekawe co siedziało w głowie pewnego Brytyjczyka, który godzinę po zakupie swojego wymarzonego auta musiał się z nim rozstać. Najpewniej za zawsze. Wszystko z powodu szaleńczej jazdy ulicami miasta. Zapewne będzie to najdroższa godzinna przejażdżka w jego życiu. Pojazd najpewniej zostanie sprzedany albo skończy w zgniatarce.

Kupił drogiego Mercedesa AMG A45. Godzinę później samochód został mu zarekwirowany

Nietypowa sytuacja zdarzyła się w ubiegły piątek, 15 maja w miejscowości Heywood w pobliżu Manchesteru. Mężczyzna kupił ultra mocnego, bo aż 380 konnego Mercedesa AMG A45, którego koszt używanej wersji wynosi około 20 tysięcy funtów, w przeliczeniu około 100 tysięcy złotych. Godzinę później przestał być właścicielem pojazdu.

Mężczyzna od razu po zakupie postanowił przetestować osiągi oraz moc nowego nabytku i kontynuował swoją szaleńczą jazdę po ulicach miasta. Szybko trafił w ręce stróżów prawa. Co najgorsze nie zdążył nawet ubezpieczyć swojego auta. Na wyspach fakt ten generuje ogromne problemy, ponieważ w takiej sytuacji samochód jest bezwzględnie rekwirowany przez policję. Następnie w optymistycznym wariancie trafia on na sprzedaż albo jest niszczony.

Wideo - Znany drifter nagrał film jak prowadzi gokart... stopamiWideo - Znany drifter nagrał film jak prowadzi gokart... stopamiCzytaj dalej


Mercedes AMG A45 to najmocniejszy hot hatch na rynku. Mocny silnik generujący 360 KM pozwala maszynie rozwijać prędkość ponad 250 km. Pierwszą setkę na liczniku można zaobserwować już po nieco ponad 4 sekundach. Moc jednostkowa (w przeliczeniu na litr pojemności skokowej) małego Mercedesa z dwulitrowym silnikiem jest identyczna jak w przypadku Bugatti Chiron i wynosi 187,5 KM/l.

Zobacz także:

1. Książę zginął w wypadku motocyklowym

2. Zakaz palenia mentoli w samochodzie, jak i poza nim? Od dziś w życie wchodzą restrykcyjne przepisy

3. Parkowanie auta na słońcu zabija koronawirusa? Nowe odkrycie naukowców

Następny artykuł