Uber
Źródło: Wyborcza

Jedna z największych światowych firm bliska upadku? Szokujące doniesienia

Piotr DutkaPiotr Dutka
20 Maja 2020

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na funkcjonowanie wielu branży. Spowodowała również, że na drogach oraz ulicach miast jest zdecydowanie mniejszy ruch samochodów. Skutki takiej sytuacji odczuwają w głownej mierze firmy taksówkarskie, jak również inni przewoźnicy. Uber zapowiada kolejne masowe zwolnienia

Uber zwalnia kolejnych kilka tysięcy osób. Wszystko z powodu mniejszego ruchu na drogach


Wraz z nadejściem miesiąca maja, Uber poinformował, że będzie musiał zwolnić ponad 3,5 osób. Wszystko w związku z szalejącą pandemia koronawirusa Covid-19. Jednak wiadomo, że na tym nie koniec i dojdzie do kolejnych zwolnień. Stan epidemii zahamuje również rozwój kilku ciekawych projektów, które miały być wdrożone przez firmę w niedalekiej przyszłości.


Kolejna pula zwolnionych pracowników będzie wynosić około 3 tysięcy. Według informacji amerykańskie przedsiębiorstwo ma się skupić na przewozie osób oraz jedzenia, czyli swoich standardowych usługach. Zamykane mają być również stacjonarne biura firmy.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoMinister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoCzytaj dalej

Prognozy ekspertów nie są obiecujące. Według nich cały kryzys związany z pandemią wirusa może oznaczać, że straty firmy sięgną niebagatelnych rozmiarów. Mówi się nawet o 200 milionach dolarów, jedynie w części 2020 roku.

Źródło: Wrc.net

Zobacz także:

1. 11-letni kierowca wiózł 8-letniego pasażera - Wszystko za zgodą matki

2. Parkowanie auta na słońcu zabija koronawirusa? Nowe odkrycie naukowców

3. Chciał ukraść Tesle. To co zdarzyło się później wprawiło złodzieja w osłupienie

Następny artykuł