BMW 530D Touring
Źródło: zdrogi.pl

Wiemy czym na co dzień jeżdżą kandydaci na prezydenta. Zaskakujące modele samochodów

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Czerwca 2020

Już wkrótce wybory prezydenckie, a co za tym idzie jeden z kandydatów, będzie mieć możliwość dysponowania ogromną flotą luksusowych, opancerzonych samochodów. Sprawdzamy, czym poruszali się do tej pory i jak bardzo wyrafinowany gust motoryzacyjny posiadają

Jakie samochody można znaleźć w garażach kandydatów na prezydenta. Niektóre wybory mogą zaskakiwać

Zaczniemy od obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy. Aktualnie z racji wykonywania swojego urzędu, przemieszcza się w głównej mierze opancerzonymi limuzynami. Mowa o takich pojazdach jak Audi A8 L czy BMW Serii 7. Wiadomo, że kiedyś poruszał się czarnym model em Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS, jak również czerwonym Volkswagenem Golfem V 2.0 TDI.

VW GOLf

Na drugi ogień idzie Rafał Trzaskowski, który pełni funkcje prezydenta Warszawy. Jeżeli chodzi o motoryzacyjny gust, kandydat ten kieruje się w głównej mierze bezpieczeństwem. Nadzieja KO w swoim garażu posiada rodzinne kombi spod szyldu szwedzkiej marki Volvo. Model XC70 trzeciej generacji z 2011 od lat jest uznawane za synonim bezpieczeństwa.

Volvo

Szymon Hołownia, czyli bezpartyjny kandydat na prezydenta naszego kraju może pochwalić się pięknym BMW 530d Touring w białym kolorze. Samochód wyposażony jest w 3 litrowy silnik Diesla. Swoją kampanię wyborczą prowadził jednak prosto z żółtego kampera.

BMW 530D

Kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak w rejestr nie ma wpisanej żadnej ruchomości przekraczającej 10 tysięcy złotych. Polityk nie kryje swojej wielkiej sympatii do amerykańskiej motoryzacji. Na swoje 19 urodziny otrzymał czerwonego Chryslera Le Barona w wersji coupé. Była to trzecia generacja z 1989 roku. Nie wiadomo jednak czy nadal posiada taką perełkę w swoim garażu.

Chrysler Le Baron


Władysław Kosiniak Kamysz zdecydowanie umiłował niemiecką myśl techniczną. Chodzi o tę prosto z fabryk koncernu VW. Aktualnie posiada VW Passata, wcześniej jeździł poczciwym Golfem. Polityk na co dzień podróżuje Passatem B7 z 2012 roku.

Passat

Wideo - Nagranie ku przestrodze. Film instruktażowy jak nie należy wyprzedzaćWideo - Nagranie ku przestrodze. Film instruktażowy jak nie należy wyprzedzaćCzytaj dalej

Robert Biedroń, czyli nadzieja Lewicy dał się poznać jako pro ekologiczny polityk. Od spalin silnika woli przemieszczać się na dwóch kółkach. Mowa oczywiście o jeździe na rowerze. Zanim jednak postanowił być całkowicie eco, w swoim garażu posiadał Forda Fieste Mk6 rocznik 2004. Bardzo ciekawe, czy w sytuacji wygrania wyborów byłyby w stanie podtrzymać swoje ekologiczne podejście do tematu przemieszczania.

Fiesta

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie

2. Nawet 450 zł kary za korzystanie z klimatyzacji. Zdradzamy jak uniknąć mandatów

3. Bezwarunkowego pierwszeństwa pieszych dochodzących do przejścia nie będzie

Następny artykuł