Tesla Model S
Źródło: Photo by Tesla

Tesla bije rekord świata. Szokujący zasięg samochodu elektrycznego

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Czerwca 2020

Tesla Model S zapisała się w annałach historii motoryzacji. Jest ona pierwszym pojazdem elektrycznym, który w oficjalnym teście przekroczył magiczną barierę 400 mil. Przeliczając na kilometry, dystans robi ogromne wrażenie formując się w okolicach 644 km

Tesla bije rekord świata. Elon Musk i tak nie jest zadowolony

CEO amerykańskiej marki, Elon Musk powinien mieć powody do świętowania. Model z jego stajni, mowa o Modelu S dokonała czegoś niebagatelnego, przekraczając granicę 400 mil. Dyrektor jest jednak przekonany, że do takiego wyczynu mogło dojść nawet wcześniej.

W zeszłym miesiącu EPA wyliczyła w teście zasięg Tesli na 391 mil (629 km), co poważnie nadszarpnęło ego oraz samopoczucie ekscentrycznego Amerykanina. Oskarżył on agencję o rzekome pozostawienie kluczyków na noc w samochodzie, co zużyło 2 procent baterii. To miało przesądzić o nieosiągnięciu deklarowanego zasięgu. EPA odrzuciła te zarzuty.

W 2020 światło dzienne ma ujrzeć inny super ekonomiczny samochód prosto od Lucid Motors. Ma on mieć zasięg 400 mil, dlatego, Elon Musk tak bardzo naciskał na swój zespół w celu osiągnięcia genialnego wyniku.

Nowe kary od 500 do 1 500 zł - Uważać muszą szczególnie kierowcy starszych autNowe kary od 500 do 1 500 zł - Uważać muszą szczególnie kierowcy starszych autCzytaj dalej

Ponowny test był dla amerykańskiej marki równie udany. Tesla Model S osiągnęła maksymalny zasięg 402 mil (647 km), co może być odbierane jako poważny kamień milowy w historii elektrycznej motoryzacji. Swój wielki sukces ekipa Muska zawdzięcza m.in. zaoszczędzeniu masy, dzięki wykorzystaniu lżejszych materiałów do produkcji foteli oraz baterii i napędu.

Zobacz także:

1. Wideo - Radiowóz w trakcie pościgu przejechał motocyklistę przy 110 km/h

2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie

3. Polskie, Rumuńskie i Bułgarskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych w Unii

Następny artykuł